تهران ۲۸.۳۱° كمينه ۲۸.۳۱°  بیشینه ۲۸.۳۱°
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲

قیمت بلیت مترو تهران کاهش می یابد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در قالب طرح دوفوریتی کاهش قیمت بلیت مترو موافقت کردند.
کد خبر: ۶۴۷۰۹

قیمت بلیت مترو تهران کاهش می یابد

 

به گزارش معاصر ,در ادامه یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بررسی دوفوریت کاهش نرخ بهای بلیت متروی تهران در دستور کار اعضای شورا قرار گرفت.

چمران در ارتباط با طرح دوفوریتی اشاره‌شده بیان کرد: گرچه بسیار سخت است اما سعی کردیم قدمی از سوی مدیریت شهری برای کاهش قیمت بلیت مترو برداریم.

وی گفت: قیمت بلیت مترو از 3770 تومان به 3400 تومان و 2850 تومان به 2500 تومان کاهش خواهد یافت.

رئیس شورای شهر ادامه داد: با توجه به اینکه تاکسی متعلق به بخش خصوصی است نمی‌توان چندان ورود کرد اما در مترو سعی کردیم قدمی برداریم و شورا و شهرداری باید بودجه‌ای را اختصاص دهند تا تفاوت قیمت را جبران کنند.

وی اضافه کرد: حتی در اتوبوس نیز با توجه به اینکه متعلق به بخش خصوصی است نمی‌توانیم به آنها فشار بیاوریم و البته این موضوع نیز به‌صرفه نیست.

به گزارش تسنیم، در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر تهران با دوفوریت کاهش بهای قیمت بلیت از 25 به 15 درصد با 19 رأی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار تسنیم، جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در حاشیه یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورا در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش نرخ بهای بلیت مترو در تهران گفت: پیشنهاد این بود تا بتوانیم نرخ کرایه مترو را که متولی آن شهرداری تهران است، کاهش دهیم تا هزینه آمدوشد شهروندان کاهش یابد.

وی ادامه داد: در مصوبه قبلی متوسط افزایش بهای بلیت مترو 25 درصد بود اما با توجه به اینکه شعار سال مهار تورم است اقدام به کاهش 10 درصد بهای بلیت مترو کردیم و نرخ نهایی افزایش بهای بلیت مترو به 15 درصد رسید.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورا درباره بهای بلیت مترو، گفت: قیمت بلیت مدت‌دار از 2 هزار و 850 تومان به 2 هزار و 500 تومان و بلیت مسیر تهران ـ کرج از 3770 تومان به 3400 تومان کاهش یافت.

 

 
انتهای پیام
منبع: تسنیم
اشتراک گذاری :
برچسب ها : مترو قیمت کاهش
ارسال نظر

آخرین اخبار روز