تهران ۲۸.۸۵° كمينه ۲۸.۷۳°  بیشینه ۲۸.۹۹°
۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۵

سینان اوغان حمایت خود را از اردوغان در دور دوم انتخابات اعلام کرد

نامزد دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که از رجب طیب اردوغان در دور دوم حمایت می‌کند.
کد خبر: ۶۴۸۰۳

سینان اوغان حمایت خود را از اردوغان در دور دوم انتخابات اعلام کرد

 

به گزارش معاصر به نقل از النشره، سینان اوغان، نامزد دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد که از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور در دور دوم انتخابات ترکیه حمایت می‌کند.

سینان اوغان امروز (دوشنبه) در کنفرانسی خبری اعلام کرد که در دور دوم از اردوغان حمایت می کند.

وی تصریح کرد که ائتلاف اپوزیسیون نتوانست ائتلاف حاکم را در دور نخست شکست دهد و نتوانست ما را نسبت به طرح‌هایش برای آینده قانع سازد.

اخیراً دیدار غیرمنتظره‌ای بین رجب طیب اردوغان و سینان اوغان، نامزد خارج شده از رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه در دفتر اردوغان در استانبول برگزار شد.

اوغان، چهره دانشگاهی سابق که توسط یک حزب ضد مهاجر حمایت می‌شد، اکنون از رقابت خارج شده است و کلید پیروزی در دور دوم را در دست دارد.

در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری ترکیه اردوغان ۴۹.۵۲ درصد، رقیبش کمال قلیچداراوغلو ۴۴.۸۸ درصد و اوغان در رتبه سوم بیش از ۵ درصد آرا را کسب کردند و از آنجایی که هیچکدام یک از نامزدها بالای ۵۰ درصد آرا کسب نکردند، انتخابات به دور دوم کشیده شد و قرار است در تاریخ ۲۸ ماه مه (۷ خرداد) برگزار شود.

دور دوم این انتخابات میان اردوغان و قلیچداراوغلو برگزار خواهد شد. بدین ترتیب، گرچه سینان اوغان شخصا در دور دوم انتخابات شرکت نمی‌کند، اما در تعیین رهبر بعدی ترکیه نقشی سرنوشت‌ساز ایفا می‌کند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز