تهران ۴.۸۴° كمينه ۴.۸۴°  بیشینه ۴.۹۹°
۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴

دیدار وزرای بهداشت ایران و سوریه با تاکید بر افزایش همکاری بین دو کشور

وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه طی دیداری در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، بر افزایش همکاری دو کشور در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تاکید کردند.
کد خبر: ۶۴۸۷۱

دیدار وزرای بهداشت ایران و سوریه با تاکید بر افزایش همکاری بین دو کشور

 

به گزارش معاصر ,دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در دیدار حسن الغباشی - وزیر بهداشت سوریه، گفت: جمهوری اسلامی با دولت و ملت سوریه دوستی و همبستگی عمیق دارد.

عین‌اللهی افزود: افزایش همکاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از اولویت‌های مناسبات دو کشور دوست و برادر است.

وی ادامه داد: امیدواریم همایش مشترک علوم و تحقیقات پزشکی با مشارکت ایران و سوریه در اولین فرصت برگزار شود و نتایجی برای ارتقای شاخص‌های سلامت در منطقه داشته باشد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: ایجاد کارگروه منطقه‌ای سلامت با مشارکت فعال ایران، سوریه و دیگر کشورهای دوست چنانچه با برنامه عملیاتی و زمان‌بندی همراه باشد، دستاوردهای ارزشمندی برای بهداشت و سلامت کشورهای منطقه خواهد داشت.

عین‌اللهی اضافه کرد: در حال حاضر ۷۶ دانشجوی سوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران به تحصیل اشتغال دارند و با توجه به مزیت یکپارچگی آموزش و درمان در نظام سلامت جمهوری اسلامی برای تبادل استاد و دانشجو با سوریه آمادگی داریم.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر حسن الغباش - وزیر بهداشت سوریه نیز در این دیدار گفت: از همکاری و گسترش دیپلماسی سلامت با کشور دوست و برادر، جمهوری اسلامی ایران استقبال می کنیم.

وزیر بهداشت سوریه همچنین سفر رییس جمهور کشورمان به سوریه را دارای آثاری ارزنده در مناسبات فی مابین توصیف کرد و برای تسریع در اجرای توافقات به عمل آمده قبلی با جمهوری اسلامی در حوزه سلامت اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، هفتاد و ششمین مجمع جهانی بهداشت با حضور 194 وزیر بهداشت از کشورهای دنیا از 31 اردیبهشت تا 9 خردادماه در ژنو در حال برگزاری است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز