تهران ۳۲.۴۳° كمينه ۳۲.۴۳°  بیشینه ۳۲.۴۳°
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰

یک شعبه بانکی هفته آینده در سلیمانیه عراق ایجاد می شود

وزیر اقتصاد بیان کرد:با ایجاد شعبه بانک ملی در سلیمانیه، برخی امور تجاری و گمرکی در کمترین زمان و بهترین شیوه انجام می‌شود.
کد خبر: ۶۵۰۲۵

یک شعبه بانکی هفته آینده در سلیمانیه عراق ایجاد می شود

 

به گزارش معاصر,سیداحسان خاندوزی عصر پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌های استان کردستان در سنندج اظهار کرد: با ایجاد شعبه بانک ملی در سلیمانیه، برخی امور تجاری و گمرکی در کمترین زمان و بهترین شیوه انجام می‌شود.

وی از بانک ها و زیرمجموعه‌های وزارت اقتصادی و دارایی خواست خستگی‌ناپذیر و ویژه به مردم کردستان خدمت کنند و افزود: برخی استان‌ها مثل کردستان میراث‌دار کم توجهی بوده اند که باید در حد شایستگی مردم استان جبران شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: برای جبران عقب ماندگی با سرعت بیشتری کار ادامه بابد تا بتوان زیرساخت های لازم و امکان شکوفایی استعداهای اقتصادی را فراهم کرد.

خاندوزی ضمن تقدیر از خدمات بانک‌ها، ادامه داد: پذیرفته نیست برخی شرکت ها از پرداخت حقوق دولتی خودداری کنند، چراکه مردم استان نباید آسیب ببیند و حقوقشان ضایع شود.

وی ضمن تاکید بر پیگیری دریافت حقوق دولتی از شرکت‌ها از طریق استانداری، افزود: این حقوق را می‌توان برای ایجاد زیرساخت و سرمایه‌گذاری های اقتصادی استفاده کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، بانک ملی را موظف کرد ۱۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه را به کردستان برگرداند و ادامه داد: بانک‌های دیگر از جمله کشاورزی نیز به سمت پرداخت وام با کارمزد صفر حرکت کنند.

خاندوزی خواستار پرداخت تسهیلات بلاتکلیف و بر زمین مانده شد و اضافه کرد: اگر بانک های خصوصی اقدام به خروج منابع مالی می‌کنند، با آنان برخورد جدی شود؛ چه بسا نبود یک شعب بانکی به نفع مردم باشد.

ضرورت پرداخت وام های خرد بدون ضامن، برخورد با دستگاه‌هایی که از واگذاری املاک بلااستفاده خودداری می‌کنند و استفاده از پول حاصل از فروش این املاک برای اجرای کارهای عمرانی از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز به کردستان سفر کرد و بعد از بازدید از طرح تجاری تفریحی سنه سنتر، با فعالان اقتصادی استان نیز دیدار کرد.

خاندوزی سپس برای بازدید از مرز باشماق مریوان و اطلاع از وضعیت مرز، به مریوان سفر کرد.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز