تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵

پوتین: اتحادیه اقتصادی اوراسیا به یکی از مراکز جهان چند قطبی تبدیل خواهد شد

رئیس جمهور روسیه افزود:خاطر نشان کرد که همکاری در اتحادیه اوراسیا همچنان به تقویت خود ادامه می‌دهد و اتحادیه ما همواره موقعیت یکی از مراکز مستقل و خودکفا در جهان چندقطبی در حال توسعه را بر عهده خواهد داشت.
کد خبر: ۶۵۰۲۸

پوتین: اتحادیه اقتصادی اوراسیا به یکی از مراکز جهان چند قطبی تبدیل خواهد شد

 

به گزارش معاصر,ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنانی گفت که اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) در حال تبدیل شدن به یکی از مراکز جهان چندقطبی در حال ظهور است.

پوتین تاکید کرد: تعامل میان اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا همیشه بر اساس اصول سود متقابل با در نظر گرفتن منافع یکدیگر، با تاکید بر تضمین توسعه اقتصادی پایدار و بهبود رفاه ساکنان همه کشورهای عضو این اتحادیه است.

 نشست اخیر سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از روز گذشته (چهارشنبه) در کاخ کرملین آغاز شده و الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس، قاسم جومارت توقایف رئیس جمهور قزاقستان، صدر جباروف رئیس جمهور قرقیزستان و همچنین نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان مهمان رئیس جمهوریروسیه هستند.

پوتین امروز پنجشنبه در این نشست اعلام کرد که تصمیم‌گیری برای تعمیق بیشتر همکاری‌های همگرایانه میان کشورهای عضو اتخاذ می‌شود.

سرویس مطبوعاتی کرملین پیشتر اعلام کرده بود که شرکت‌کنندگان در این نشست تلاش برای دستیابی به اهداف تعیین شده برای ریاست روسیه بر این اتحادیه را در سال ۲۰۲۳ بررسی خواهند کرد.

طرف‌های شرکت کننده همچنین در مورد فعالیت‌های بین‌المللی اتحادیه و راه‌های گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای ثالث و سایر سازمان‌های منطقه‌ای گفت‌ وگو خواهند کرد.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز