تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۷.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۶

همه چیز درباره قرص ضد پیری

هر چقدر کلاژن پوست شما بیشتر باشد، به همان اندازه بروز چین و چروک بر روی پوست کاهش پیدا می کند و می توانید از پوست زیبا و بی نقصی لذت ببرید.
کد خبر: ۶۵۱۸۳

 قرص ویتامین c یکی از مهمترین مکمل هایی است که تمامی افراد باید از آن استفاده نمایند. این ویتامین فواید بسیار زیادی دارد و می تواند به ارتقا سلامتی افراد کمک نماید.

ویتامین c از جمله ویتامین های محلول در آب است که مصرف روزانه آن هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی کند. با وجود این، کارشناسان توصیه می کنند شما نباید این ویتامین را بیش از ۲۰۰۰ میلی گرم در طول روز مصرف کنید. در غیر اینصورت، ممکن است به سلامتی شما آسیب های جدی وارد شود.


آنتی اکسیدان قوی

قرص ویتامین c یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از آنتی اکسیدان چیست. آنتی اکسیدان ها به موادی گفته می شود که رادیکال های آزاد سلولی را از بین می برند و استرس اکسیداتیو را در بدن محدود می کنند. در نتیجه، التهابات در بدن کاهش پیدا می کند و همین امر نقش بسیار مهمی در ارتقا سلامتی دارد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از مهمترین مواردی که باعث شده است استفاده از قرص ویتامین c مد نظر قرار گیرد تقویت سیستم ایمنی بدن است. در دوران کرونا افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دانند از این قرص استفاده می کردند. ویتامین ث باعث می شود که سیستم دفاعی بدن بسیار قوی شود و در نتیجه دیگر باکتری ها و ویروس ها نمی توانند به بدن آسیب وارد کنند و فرد مبتلا به بیماری نمی شود. از طرف دیگر، در صورت ابتلا به بیماری بدن سریعا بهبود پیدا می کند و فرد بیمار ریکاوری می شود.

پیشگیری از سرطان و بیماری های مزمن

از جمله مواردی که باعث شده است مصرف قرص ویتامین c به یک مسئله مهم و حیاتی تبدیل شود پیشگیری از سرطان و بیماری های مزمن است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی است که با جلوگیری از استرس اکسیداتیو التهابات بدن را کاهش می دهد. التهاب بافت بدن بسیار خطرناک است و در بلند مدت به سلامتی آسیب های جدی وارد می کند و می تواند منجر به سرطان شود. به همین دلیل، مطالعات نشان داده اند کسانی که از ویتامین سی استفاده می کنند کمتر به بیماری های مزمن مبتلا می شوند.

کمک به مفاصل

با استفاده از قرص ویتامین c مفاصل بدن سالم باقی می مانند. در مفاصل بدن پروتئینی به نام کلاژن وجود دارد. این پروتئین باعث می شود که نرمی و انعطاف پذیری مفاصل افزایش پیدا کند و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های مفصلی به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. معمولا، کسانی که از رژیم غذایی حاوی ویتامین c پیروی می کنند کمتر از کسانی که از رژیم غذایی ویتامین سی پیروی نمی کنند در معرض بیماری های مفصلی قرار می گیرند. افرادی که در اوایل دهه ۴۰ زندگی خود هستند، باید استفاده از ویتامین سی را مد نظر قرار دهند.

جلوگیری از چین و چروک

مصرف قرص ویتامین سی می تواند از بروز چین و چروک بر روی صورت جلوگیری کند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده از این ویتامین باعث کلاژن سازی می شود. کلاژن از جمله موادی است که نقش بسیار مهمی در بافت پوست دارد و انعطاف پذیری آن را به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد. هر چقدر کلاژن پوست شما بیشتر باشد، به همان اندازه بروز چین و چروک بر روی پوست کاهش پیدا می کند و می توانید از پوست زیبا و بی نقصی لذت ببرید.

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین دی چه موقع است؟

قرص ویتامین دی یکی از قرص هایی است که باید مصرف آن در کنار مصرف قرص ویتامین سی مد نظر قرار گیرد. مصرف ویتامین د باعث می شود که جذب کلسیم در بدن افزایش پیدا کند و همین امر خطر ابتلا به بیماری های استخوانی را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد. قرص ویتامین دی برای اینکه بهترین جذب را در بدن داشته باشد باید همراه با وعده غذایی چرب مورد استفاده قرار گیرد. تمامی کسانی که می خواهند از قرص ویتامین دی استفاده کنند باید این روش مصرف را مد نظر داشته باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز