تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵

آخرین وضعیت شماره‌گذاری وسایل نقلیه

در این مرحله اطلاعات ۱۹ شرکت شامل ۳۷ هزار وسیله نقلیه اعم از خودروهای سواری، تجاری و موتورسیکلت به پلیس راهور ارسال شده است.
کد خبر: ۶۶۶۳۳


به گزارش معاصر، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با اشاره به قانون ساماندهی صنعت خودرو، گفت: تولیدکنندگان وسایل نقلیه مکلفند برای دریافت مجوز شماره‌گذاری نسبت به ارائه گواهی اسقاط و در صورت نبود آن، واریز ۱.۵ درصد مبلغ خودرو اقدام کنند.

 طبق اعلام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، مهران سالاریه اظهار کرد: در پی ابلاغ اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو و به دلیل عدم تشکیل ستاد نوسازی و سامانه جدید آن، دفتر خودرو وزارت صمت در نامه‌ای به تولیدکنندگان خودرو از آن‌ها خواسته مبلغی به صورت علی‌الحساب به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صنعت، معدن و تجارت واریز کنند.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده خاطر نشان کرد: با ایجاد ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده و راه‌اندازی سامانه جدید، به کلیه تولیدکنندگان خودرو اعلام شده تا از ۱۰ خرداد ماه از واریز هرگونه وجه به حساب صندوق و خارج از فرآیند ستاد خودداری کنند و در صورت واریز پس از تاریخ مذکور، ستاد هیچگونه مسئولیتی در قبال شماره گذاری محصولات تولیدی نخواهد داشت.

وی ضمن اشاره به اینکه بر اساس قانون، ستاد ملکف است در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان لازم، ۱.۵ درصد مبلغ هر خودرو را برای صدور مجوز شماره‌گذاری دریافت کند، افزود: بر این اساس اولین سری از تولیدکنندگانی که قبل از تاریخ مذکور مبالغی را به حساب صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صمت واریز کرده بودند و با توجه به اینکه پارکینگ‌های آنها از خودروهای تولیدی پر شده بود، پس از غربالگری لازم برای دریافت مجوز شماره‌گذاری به پلیس راهور معرفی شدند.

سالاریه اعلام کرد: در این مرحله اطلاعات ۱۹ شرکت شامل ۳۷ هزار وسیله نقلیه اعم از خودروهای سواری، تجاری و موتورسیکلت به پلیس راهور ارسال شده است.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: کلیه تولیدکنندگان به منظور شماره‌گذاری وسائط نقلیه خود باید نسبت به ایجاد کاربری در سامانه نوسازی ناوگان وزارت صمت به نشانی NNHK.IR اقدام و نسبت به ارائه آمار تولید خود در بازه های مد نظر شامل هفتگی، ماهانه و فصلی اقدام کنند.

وی با بیان این که منتظر دریافت اطلاعات سایر تولیدکنندگان بر اساس فرمت اعلامی هستیم ، گفت: بر این اساس تولیدکنندگان مکلفند در اسرع وقت نسبت به ارائه اطلاعات درخواستی اقدام کنند تا پس از صحت‌سنجی توسط ستاد به پلیس راهور برای شماره‌گذاری معرفی شوند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز