تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹

علت فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس

کمیته تعیین وضعیت موضوع فسخ قرارداد را بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که بازیکن یا مربی‌ای که اقدام به فسخ یک‌طرفه قرارداد کرده، حق این کار را داشته است یا خیر.
کد خبر: ۶۶۶۳۵

به گزارش معاصر، سرپرست کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال می‌گوید دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس می‌تواند بر اساس آیین‌نامه قراردادش را با سرخ‌پوشان فسخ کند اما کمیته تعیین وضعیت در ادامه این اقدام را بررسی می‌کند تا مشخص شود که او حق فسخ یک‌طرفه قراردادش را داشته یا خیر.

 علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس پس از پایان فصل ۰۲-۱۴۰۱ درخواست فسخ یک‌طرفه قراردادش را به سازمان لیگ ارائه کرده که در همین راستا، این سازمان با ارسال نوتیس (اخطار) به باشگاه پرسپولیس آن‌ها را از این ماجرا باخبر کرده است.

فرشید طاهری، سرپرست کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا بیرانوند می‌تواند قراردادش را با پرسپولیس فسخ کند؟ اظهار کرد: سازمان لیگ طبق آیین‌نامه نقل و انتقالات به ماهیت فسخ ورود نمی‌کند. یک بازیکن یا مربی وقتی برای فسخ قرارداد اقدام کند، ما فسخ او را ثبت می‌کنیم ولی عواقب آن بر عهده خود فرد است.


او افزود: کمیته تعیین وضعیت موضوع فسخ قرارداد را بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که بازیکن یا مربی‌ای که اقدام به فسخ یک‌طرفه قرارداد کرده، حق این کار را داشته است یا خیر.

سرپرست کمیته نقل و انتقالات در پاسخ به این سوال که در حال حاضر بیرانوند می‌تواند قراردادش را فسخ کند؟ گفت: خود بازیکن باید اقدام به فسخ یک‌طرفه قرارداد کند که تاکنون این اتفاق رخ نداده است. دلیل آن هم حضور نداشتن بیرانوند در ایران است. وکیل بازیکن حق فسخ قرارداد را ندارد و خود بازیکن، شخصا باید برای فسخ قرارداد به سازمان لیگ مراجعه کند.

درباره این موضوع یک کارشناس حقوقی به ایسنا گفت که هر بازیکنی می‌تواند قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند اما اینکه آیا این فسخ موجه است یا غیر موجه، موضوعی است که با توجه به مفاد قرارداد و قوانین باید از سوی کمیته وضعیت بررسی شود. البته رسیدگی کمیته وضعیت به این موضوع هم منوط به این است که یکی از طرفین (باشگاه یا بازیکن) طرح شکایت کند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز