تهران ۲۷.۷۹° كمينه ۲۵.۷۹°  بیشینه ۲۷.۹۹°
۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴

حکم بازداشت عمران‌خان صادر شد

کمیسیون انتخابات پاکستان حکم بازداشت عمران خان نخست وزیر سابق این کشور بدون امکان گذاشتن وثیقه را صادر کرد.
کد خبر: ۶۷۸۶۱

حکم بازداشت عمران‌خان صادر شد

 

به گزارش معاصر، کمیسیون انتخابات پاکستان روز سه‌شنبه حکم بازداشت عمران خان، نخست‌وزیر سابق این کشور را در رابطه با پرونده توهین به کمیسیون انتخابات صادر کرد.

بر اساس این گزارش، در این حکم تأکید شده که عمران خان با قرار وثیقه آزاد نشود.

به گزارش پایگاه خبری «آری نیوز» هند، حکم بازداشت «فواد چودری» وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان را نیز شامل می‌شود.

پیش از این در آگوست ۲۰۲۲، کمیسیون انتخابات پاکستان اخطاریه‌هایی را علیه عمران خان، و دیگران به اتهام استفاده از الفاظ توهین آمیز علیه سکندر سلطان رجا، رئیس کمیسیون انتخابات و ناظر انتخابات صادر کرد.

فواد چودری و عمران خان پیش از این، از کمیسیون انتخابات و رئیس آن سکندر رجا انتقاد کرده و هیئت الکترال را وابسته به «حزب مسلم لیگ نواز پاکستان» دانستند.

ماه گذشته، دادگاه عالی اسلام آباد تصمیمی را برای آزادی عمران خان رئیس حزب انصاف و نخست وزیر سابق پاکستان که به اتهامات قتل بازداشت شده بود، با قرار وثیقه صادر کرد.

دادگاه مبارزه با تروریسم در اسلام آباد، ماه می گذشته تصمیم گرفت برای ۸ پرونده مربوط به خشونت و ایجاد آشوب و اغتشاشات، برای عمران خان قرار وثیقه صادر کند. در جلسه دادخواست، دادگاه با قرار وثیقه عمران خان رئیس حزب انصاف پاکستان تا ۸ ژوئن موافقت کرد.

عمران خان تنها نخست وزیر در تاریخ پاکستان است که دولت او با رای عدم اعتماد سرنگون شد، زیرا با پرونده های زیادی از جمله «تروریسم» و «پولشویی» علیه خود مواجه است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز