تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۴

ارزیابی خسارت حضور خرس قهوه ای در باغهای شهرستان مرودشت

رئیس اداره حفاظت محیط زبست شهرستان مرودشت گفت : کارشناسان محیط زیست این شهرستان برای ارزیابی خسارت ناشی از حضور خرس قهوه ای در باغهای منطقه شکارممنوع کوه خرسی بازدیدهایی میدانی انجام دادند.
کد خبر: ۶۸۱۳۹

ارزیابی خسارت حضور خرس قهوه ای در باغهای شهرستان مرودشت

به گزارش معاصر از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس ، حسنی با بیان اینکه گزارشهایی از باغداران مبنی برآسیب حیات وحش به درختان باغی دریافت شده است افزود: به صورت میدانی از باغات روستای حاجی آباد ودشتک بازدید به عمل آمد و خسارت های وارد شده به این باغات ارزیابی گردید.
رئیس اداره حفاظت محیط زبست شهرستان مرودشت خاطر نشان کرد : با توجه به فصل گرما و نیاز تامین آب وغذا تعدادی از خرسهای قهوه ای از ارتفاعات به سمت باغات و مزارع روستاها حرکت کرده و در اثراستفاده از محصولات باغی باعث خسارت به تعدادی از باغات شده‌اند که با حضورمالکین این خسارت ها ارزیابی شد.
حسنی با اشاره به اینکه این خسارت ها از طریق بیمه محصولات کشاورزی جبران می شود اضافه کرد : گونه خرس قهوه ای از گونه های شاخص وتحت حمایت می باشد که نیاز به حفاظت مشارکتی بیشتری دارد ، خواست ما از باغداران و کشاورزان این است که در صورت بروز چنین حوادثی از وارد شدن آسیب به خرس ها بپرهیزند و موارد را به اداره حفاظت محیط زیست مرودشت اطلاع دهند .
وی با تاکید بر اینکه گونه خرس قهوه ای در معرض خطر انقراض قرار دارد از خویشتنداری کشاورزان و باغداران در برخورد رافت امیز با گونه های حیات وحش قدردانی کرد.
شایان ذکر است روستاهای حاجی آباد ودشتک به عنوان کانون حضور خرس قهوه ای در شهرستان مرودشت شناخته شده است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز