تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۵.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴
رئیس‌جمهور:

درآمدهای نفتی کهگیلویه و بویراحمد باید صرف تولید و اشتغال در این استان شود

رئیس‌جمهوری وجود ذخایر و میدان‌های نفتی در این استان را از جمله ظرفیت‌های عظیم برای توسعه دانست و گفت: وزارت نفت موظف شده است که بخشی از درآمد ها رابه تولید و اشتغال اختصاص دهد.
کد خبر: ۶۸۲۸۱

درآمدهای نفتی کهگیلویه و بویراحمد باید صرف تولید و اشتغال در این استان شود

 

به گزارش معاصر,سیدابراهیم رئیسی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه) در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان کهگیلویه و بویراحمد، در اجتماع پرشور مردم شهرستان بهمئی که در مصلای امام رضا (ع) این شهرستان برگزار شد، رشادت، ایستادگی در برابر دشمن و دفاع از کشور و ارزش‌های انقلاب را از جمله شاخصه‌های مردم بهمئی برشمرد و اظهار کرد: امروز نوبت خدمتگزاری مسئولان به این مردم است و جبران این ایستادگی و رشادت‌ها باید جزو اولویت‌های کاری همه مدیران باشد.

وی وجود ذخایر و میدان‌های نفتی در استان کهگیلویه و بویراحمد را از جمله ظرفیت‌های عظیم این استان برای توسعه دانست و گفت: در این باره وزارت نفت موظف شده است که بخشی از درآمد حاصل از استخراج میدان‌های نفتی این استان در قالب مسئولیت اجتماعی، به رفع مشکلات و نیازهای مردم آن از جمله تولید و اشتغال تخصیص یابد.

رئیس‌جمهوری بر لزوم بومی گزینی دستگاه‌های اجرایی در استان به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم دولت تاکید کرد و افزود: وقتی نیروی انسانی کارآمد در استان وجود دارد، آوردن نیروی کار از شهرهای دیگر غیرعقلایی است و نباید بار دیگر از تریبونی بشنوم که اعلام شود برای تامین نیروی انسانی استان به شهرها و استان‌های دیگر مراجعه شده است.

رئیسی از مسئولان خواست آن دسته از مشکلات و مسائل منطقه را که سریع‌تر قابل حل‌وفصل است، در اولویت قرار دهند و مسائلی مثل احداث پالایشگاه و پتروپالایشگاه را که زمان‌بر خواهد بود در اولویت‌های بعدی خود ببینند.

انتهای پیام
منبع: شانا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز