تهران ۲۸.۳۱° كمينه ۲۸.۳۱°  بیشینه ۲۸.۳۱°
۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
معاون جهاد کشاورزی فارس خبر داد:

نهاده های کشاورزی به باغ های دارای شناسنامه تعلق می گیرد

به منظور صدور شناسنامه بانک جامع اطلاعاتی شامل نوع درخت، سموم و کودهای مورد استفاده، نوع مالکیت و UTM اراضی در "سامانه‌ سَبَک" ثبت می شود.
کد خبر: ۷۰۰۲۸


معاصر- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه خدمات و نهاده های کشاورزی صرفا به باغ های شناسنامه دار تعلق می گیرد، گفت: به منظور صدور شناسنامه، بستر ثبت اطلاعات در "سامانه‌ سَبَک" فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حمید دبیری تصریح کرد: همچنین دریافت گواهی محصول سالم و اخذ QR کد برای محصولات باغی منوط به داشتن شناسنامه می باشد.

به گفته وی؛ به منظور صدور شناسنامه بانک جامع اطلاعاتی شامل نوع درخت، سموم و کودهای مورد استفاده، نوع مالکیت و UTM اراضی در "سامانه‌ سَبَک" ثبت می شود.

او با اشاره به اینکه آمار، بستر تمام برنامه ریزی ها می باشد و با شناسنامه دار کردن باغ ها مشخص می شود چه محصولی در کجا و به چه میزان تولید می شود، اضافه کرد: از مزایای صدور شناسنامه برای باغ ها ایجاد امکان تنظیم بازار و مدیریت پس از تولید محصول باغی است.

دبیری با بیان اینکه اصناف کشاورزی به عنوان بازوی اجرایی جهادکشاورزی محوریت اجرای این طرح را به عهده دارد، ابراز کرد: مدیریت این طرح در سطح استان فارس با سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها است.

این مقام مسئول افزود: تاکنون بیش از 12 هزار هکتار از باغ های استان فارس شناسنامه دار شده است که شهرستان های استهبان، خرامه، داراب و فیروزآباد در این زمینه پیشرو می باشند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه طرح شناسنامه دار کردن باغ های کشاورزی به صورت سراسری در سطح کشور در حال اجرا است، اظهار کرد: استان فارس جزو سه استان برتر در اجرای این طرح است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز