تهران ۳۰.۶۳° كمينه ۳۰.۶۳°  بیشینه ۳۰.۶۳°
۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
رییس سازمان انرژی اتمی :

اساس شکل‌گیری پرونده‌های پادمانی متأثر از پرونده‌سازی و دشمنی است

رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروزدر حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به بیانیه تروئیکا اروپایی علیه کشورمان گفت: گزارش مدیرکل کاملاً مشهود است که دارای دو بخش برجامی و پادمانی است.
کد خبر: ۷۱۲۰۷

اساس شکل‌گیری پرونده‌های پادمانی متأثر از پرونده‌سازی و دشمنی است

 

به گزارش معاصر، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در واکنش به بیانیه تروئیکا اروپایی علیه کشورمان گفت: گزارش مدیرکل کاملاً مشهود است که دارای دو بخش برجامی و پادمانی است. در بخش برجامی طبیعی است که ما طبق قانون اقدام راهبردی و طبق ماده ۲۶ و ۳۶ برجام به دلیل عدم اجرای طرف مقابل، ما نیز بازگشت از تعهدات داشتیم و این واضح است.

وی افزود: سه کشور اروپایی نمی‌توانند از ما انتظار داشته باشند که به طور کامل برجام را اجرا کنیم ولی آنها تعهدات خود را انجام ندهند.
وی افزود: اقدامات ما در راستای قانون اقدام راهبردی است.

معاون رئیس جمهور گفت: مادامی که طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل نکنند و تحریم‌ها کامل رفع نشود طبیعی است که ما همین روند را ادامه خواهیم داد.

اسلامی تصریح کرد: موارد پادمانی از ۴ مورد به ۲ مورد کاهش پیدا کرده است. در این زمینه ما در حال گفتگو و روشنگری هستیم و مدارک زیادی را به آژانس ارائه کردیم.

وی افزود: به هر حال ما در حال مواجه با دشمنی هستیم و اساس شکل‌گیری این پرونده‌ها نیز متأثر از پرونده‌سازی و دشمنی است. ۲۲ سال است که اتهام می‌زنند و ما همواره صبورانه و با تعامل همراهی کردیم که ان‌شاءالله این را کامل برطرف کنیم.

اسلامی همچنین  در خصوص ادعای غربی‌ها مبنی بر عدم صدور ویزا برای بازرسان آژانس گفت: مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

اسلامی در خصوص احتمال صدور قطعنامه علیه کشورمان در نشست جاری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز گفت: حرکت سیاسی ممکن است در هر لحظه توسط یک گروه انجام شود اما روند فعلی نشان نمی‌دهد که فضا به سمت شکل‌گیری قطعنامه یا حرکت‌هایی برود که ایران را به عکس‌العمل‌های مستحکم و قاطع وادار کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوال دیگر در خصوص احتمال سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: معاونین آقای گروسی به ایران سفر کردند و معاونین سازمان نیز با آژانس نیز با آژانس در رفت و آمد هستند. امیدوارم بعد از انجام کنفرانس این موضوع انجام شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز