تهران ۵.۶۷° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفتی خوزستان :

باید بپذیریم که بزرگترین اقتصاد در دست دولت است

عضو هیات رییسه مجلس، باید بپذیریم که بزرگترین اقتصاد در دست دولت قرار دارد به این معنی اگر دولت حرکت کند، مجموعه‌هایی که در پی آن می‌توانند برای رشد اقتصاد کشور تاثیر داشته باشند می‌توانند نقش آفرینی کنند
کد خبر: ۷۴۲۲۹

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری معاصر،چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفتی خوزستان با حضور جمعی از مسئولان نفتی در محل نمایشگاه‌های بین المللی اهواز آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه ۲۸۱ شرکت از ۱۶ استان تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، مرکزی، البرز، یزد، قزوین، آذربایجان شرقی، همدان، بوشهر، مازندران، زنجان، خراسان شمالی و گیلان حضور دارند،
در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که با سخنرانی حسینی محراب ،استاندار اهواز_دانشی ، مدیر عامل مناطق نفت خیز_خجسته مهر ،مدیر عامل شرکت ملی نفت و معاون وزیر انجام شد.

مجتبی یوسفی عضو هیات رییسه مجلس صبح امروز( یکشنبه ۲۴ دی ماه) در آیین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که در سرسرای اجتماعات کوی فداییان اسلام برگزار شد؛ با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت برای رسیدن به رشد اقتصادی، گفت: اگرچه آغوش شرکت‌های نفتی مانند مناطق نفت خیز و ملی حفاری بر روی تولید کنندگان باز است اما در عین حال نیازمند اختیارات ویژه برای استفاده از ظریفت آن‌ها هستیم.
یوسفی اظهار کرد: باید بپذیریم که بزرگترین اقتصاد در دست دولت قرار دارد به این معنی اگر دولت حرکت کند، مجموعه‌هایی که در پی آن می‌توانند برای رشد اقتصاد کشور تاثیر داشته باشند می‌توانند نقش آفرینی کنند، اینکه بر اساس برنامه توسعه ششم باید ۶ درصد رشد اقتصادی داشته باشیم اما این امر محقق نشد یکی از علت‌های آن این امر است.
وی افزود: یکی از مولفه‌های رشد ۷ درصدی پیش‌بینی شده در برنامه توسعه هستم صنعت نفت است، اگر در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم به رشد افتصادی مد نظر خواهیم رسید، برای این کار باید قوانین تسهیل کننده رشد اقتصادی پیش بینی شود و در اولین قدم قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان که بیش از یک دهه معطل مانده بود، تصویب بود.
نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه با اشاره به حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ مجموع قراردادهای تامین کالاهای اساسی مربوط به صنعت نفت پنج میلیون دلار بود، امروز این مجموعه هزینه این قرارداد‌ها با نگاه ویژه دولت و شرکت ملی نفت به ۵۰ میلیون دلار از شرکت‌های دانش‌بنیان رسیده است و برای اولین بار در طول تاریخ صنعت نفت ایران لیست شرکت‌های تولید کننده داخلی کالاهای اساسی صنعت نفت از شرکت‌های خارجی بیشتر شده است.
وی با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت برای رسیدن به رشد اقتصادی توضیح داد: باید از ظرفیت صندوق توسعه ملی استفاده و منابع ارزی در صنعت نفت و در راستای توسعه زیرساخت‌ها و میادین مشترک استفاده شود تا اشتغال ایجاد شود.
وی با تاکید بر اینکه نباید شرکت‌های مادر تخصصی مانند ملی حفاری خصوصی سازی شود، توضیح داد: باید به معیشت کارکنان شرکت نفت توجه شود و به میزان تلاش حق هر کس را دارد، نیروهای شرکت نفت در مدل‌های مختلف به عنوان سرمایه‌های انسانی متخصص در حال فعالیت هستند که اگر این‌ها نبودن فاز ۱۱ میدان پارس جنوبی طی ۲۰ ماه به بهره‌برداری نمی‌رسید.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و باوی با تاکید بر حمایت تولید کنندگان تصریح کرد: درب دفتر شرکت‌های نفتی مانند مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری به روی تولید‌کنندگان باز است با این حال نیازمند اختیارات ویژه هستند تا از ظرفیت تولیدکنندگان به ویژه در خوزستان و با نگاه صادرات استفاده شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز