تهران ۱۶.۷۳° كمينه ۱۴.۷۹°  بیشینه ۱۶.۹۹°
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۳
شاگردان قلعه‌نویی گام نخست را محکم برداشتند

بازی فوتبال ایران و فلسطین با نتیجه ۴ بر ۱ به نفع ایران خاتمه یافت

بازی فوتبال ایران و فلسطین با نتیجه ۴ بر ۱ به نفع ایران خاتمه یافت
تیم‌های ملی ایران و فلسطین در چارچوب هفته نخست مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به مصاف هم رفته‌اند.
کد خبر: ۷۴۲۵۰

به گزارش معاصر، تیم ملی فوتبال ایران امشب (یکشنبه) در چارچوب نخستین دیدار از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از گروه C به مصاف فلسطین رفت. این دیدار از ساعت ۲۱ به وقت ایران در ورزشگاه اجوکیشن سیتی برگزار شد.

ایران ۴ – فلسطین یک

گل‌ها: کریم انصاری‌فرد در دقیقه یک و شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ۱۱، مهدی قایدی در دقیقه ۳۸ و سردار آزمون در دقیقه ۵۵ برای ایران و تامر سیام در دقیقه ۷+۴۵ برای فلسطین

کارت زرد: حسین کنعانی‌زادگان از ایران و زید قنبر و تامر سیام از فلسطین

کارت قرمز: –

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل زاده (مجید حسینی، دقیقه ۴۴)، صادق محرمی (رامین رضاییان، دقیقه ۸۰)، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی (محمد محبی، دقیقه ۴۶)، مهدی طارمی و کریم انصاری‌فرد (سردار آزمون، دقیقه ۴۶).

ترکیب فلسطین: رامی حامد، محمد رشید، یاسر حامد (محمد صالح، دقیقه ۴۶)، عدی مخروب، مصعب البطاط، تامر سیام، محمد ابوورده، کامیلو سالدانا (محمد خلیل، دقیقه ۴۶)، شهاب قنبر (دباغ، دقیقه ۶۵)، میشل ترمانینی و زید قنبر (حسن علاءالدین، دقیقه ۶۵).

لحظات حساس بازی

نیمه اول

این دیدار از ساعت ۲۱ با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

دقیقه یک (گل اول ایران): در همان آغاز بازی، بازیکنان تیم ملی از جناح چپ نفوذ کرد و توپ در داخل محوطه جریمه فلسطین به سامان قدوس رسید که با تاثیر مستقیم او، توپ به کریم انصاری‌فرد رسید و او با شوتی دقیق دروازه فلسطین را باز کرد.

دقیقه ۱۰: روی یک توپ‌ربایی در جناح چپ، مهدی قایدی صاحب توپ شد و از پشت محوطه جریمه فلسطین اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۲ (گل دوم ایران): ارسال ایستگاهی سامان قدوس از جناح راست روی تیر دو به شجاع خلیل‌زاده رسید و او با شوتی محکم دروازه فلسطین را باز کرد.

بازی پس از گل دوم ایران به تعادل کشیده شد و موقعیت خطرناکی روی دروازه‌ها ایجاد نشد.

دقیقه ۳۸ (گل سوم ایران): بازیکنان ایران از توپ‌ربایی در جناح راست، یک ضدحمله را آغاز کردند که توپ در پشت محوطه جریمه به علیرضا جهانبخش رسید تا او با پاسی دقیق، مهدی قایدی را در جناح چپ صاحب توپ کرد تا او با شوتی دقیق دروازه فلسطین را برای بار سوم باز کند.

دقیقه ۴۴: شجاع خلیل‌زاده پس از این که چندین بار احساس مصدومیت کرد، از زمین بازی بیرون رفت و جای خودش را به مجید حسینی داد.

دقیقه ۷+۴۵ (گل اول فلسطین): ارسال ایستگاهی بازیکنان فلسطین روی دفع اشتباه سعید عزت‌اللهی روی تیر دوم به سیام رسید و او با ضربه سر دروازه ایران را باز کرد.

نیمه دوم

دقیقه ۵۲: سعید عزت‌اللهی روی توپی که از ضربه ایستگاهی برای او کاشته شده بود، شوت سرکشی به سمت دروازه فلسطین زد که این توپ با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵ (گل چهارم ایران): نظم دفاعی فلسطین با ارسال صادق محرمی از جناح راست به هم ریخت تا سردار آزمون در شلوغی محوطه جریمه از این فرصت استفاده کند و دروازه فلسطین را باز کند.

دقیقه ۷۰: محمد محبی با نفوذ از جناح چپ، پاس کات بکی به داخل داد که توپ پس از برخورد به مدافع حریف مقابل مهدی طارمی قرار گرفت اما شوت طارمی به بازیکنان فلسطین برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۷۴: نفوذ دباغ از پشت مدافعان ایران او را در موقعیت خوبی قرار داد تا او پس از از پیش رو برداشتن مدافع ایران اقدام به شوت‌زنی کرد که این شوت توسط کنعانی‌زادگان دفع شد و در ادامه علاءالدین شوت زد که باز هم کنعانی‌زادگان به تکلی عالی مانع از گل شدن توپ شد.

دقیقه ۸۶: مهدی طارمی در پشت محوطه جریمه و پشت به دروازه صاحب توپ شد که با چرخشی سریع، اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با واکنش زیبای دروازه‌بان فلسطین مهار شد.

دقیقه ۲+۹۰: شوت محکم علاءالدین از پشت محوطه جریمه ایران با واکنش بیرانوند دفع شد.

دقیقه ۳+۹۰: محمد صالح در شرایطی که سردار آزمون توپ ربایی کرده بود و در موقعیتی عالی قرار داشت، روی مهاجم ایران خطا کرد و با کارت قرمز داور مواجه شد. با این حال پس از بازبینی صحنه توسط VAR، داور تصمیمش را تغییر داد و به کارت زرد اکتفا کرد.

 
 
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز