تهران ۵.۶۷° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۹

دیدار و گفتگوی وزیر نفت با رئیس‌جمهوری ترکمنستان

جواد اوجی در رأس هیئتی به عشق‌آباد ترکمنستان سفر کرد و در این سفر دو روزه که حامل پیام رئیسی به همتای ترکمن بود با رئیس‌جمهوری، وزیر امور خارجه و ‌معاون رئیس کابینه در امور نفت و گاز ترکمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۷۴۳۶۳

به گزارش معاصر، جواد اوجی، وزیر نفت روز گذشته (۲۷ دی‌ماه) در رأس هیئتی به عشق‌آباد ترکمنستان سفر کرد و در این سفر دو روزه که حامل پیام سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران به همتای ترکمن بود با سردار بردی‌محمداف، رئیس‌جمهوری، رشید مردوف وزیر امور خارجه و باتر امانوف ‌معاون رئیس کابینه در امور نفت و گاز ترکمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این سفر طرفین درباره توسعه همکاری‌ها در زمینه تجارت گاز و فرآورده‌های نفتی و صادرات خدمات فنی مهندسی و تجهیزات نفتی گفت‌وگو و مذاکره کردند.

گفتنی است، در این سفر مجید چگنی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، احمد اسدزاده، معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل و بازرگانی و پیام کهتری، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی نیز وزیر نفت را همراهی کردند.

شایان یادآوری است که سیدابراهیم رئیسی ۲۸ آذرماه امسال در گفت‌وگوی تلفنی با سردار بردی‌محمداف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان، ضمن ابراز رضایت از رشد قابل‌توجه روابط دو کشور در سال‌های اخیر، به‌ویژه افزایش حجم تجارت فی‌مابین، بر ضرورت تسریع در اجرای توافق‌های مهم نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در زمینه انرژی، حمل‌ونقل و ترانزیت تأکید کرد.

سردار بردی‌محمداف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط دو کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین قدردانی از مشارکت فعال و مؤثر ایران در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی دو کشور و نمایشگاه‌های جانبی این نشست، بر آمادگی کشورش برای گسترش سطح همکاری‌ها و اجرای توافق‌های صورت گرفته در بخش انرژی، حمل‌ونقل، ‌ترانزیت و فرهنگی تأکید کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز