تهران ۳.۸۵° كمينه ۳.۷۳°  بیشینه ۳.۹۹°
۰۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹

وزیر نیرو از وزارت نفت برای افزایش تحویل گاز به نیروگاه‌ها قدردانی کرد

محرابیان صبح سه‌شنبه (سوم بهمن‌ماه) در حاشیه جشنواره ارزیابی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق گفت: بیش از ۹۳ درصد سوخت نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی بوده است.
کد خبر: ۷۴۵۲۷

به گزارش معاصر، علی‌اکبر محرابیان صبح سه‌شنبه (سوم بهمن‌ماه) در حاشیه جشنواره ارزیابی روابط عمومی‌های صنعت آب و برق درباره فرآیند تعمیرات و تامین سوخت نیروگاه‌ها در نیمه دوم سال، ضمن قدردانی از وزارت نفت برای تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های کشور، گفت: بیش از ۹۳ درصد سوخت نیروگاه‌های کشور گاز طبیعی بوده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی سناریوهای مختلف در تنظیم برنامه‌های سالانه مصرف آب و برق گفت: اکنون میزان بارش‌ها در ۲۸ استان از شرایط عادی و نرمال کمتر بوده و فقط در سه استان کشور تا حدودی شاهد بارندگی‌ها نرمال و مطلوب هستیم.

اهمیت مدیریت توزیع و مصرف آب و برق

وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت پیش‌بینی تمهیدات لازم برای مدیریت مصرف آب در سراسر کشور، افزود: مدیریت توزیع و مصرف در بخش آب و برق از جمله مهم‌ترین تمهیدات و اقدام هاست؛ در همین زمینه پیشبرد پروژه‌هایی نیز برنامه‌ریزی شده است.

محرابیان یادآور شد: اجرای پروژه‌ها این اطمینان را حاصل می‌کند تا شرایط موجود را به خوبی مدیریت کنیم؛ البته لازم است اعتبارات مورد نیاز برای پیشبرد این مهم تخصیص یابد. محرابیان گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی حمایت‌های لازم را صورت می‌دهند که جای قدردانی دارد.

وی به همکاری مردم برای مدیریت این شرایط اشاره کرد و گفت: در تابستان دو سال اخیر با ناترازی‌هایی در عرضه و تقاضای برق روبه‌رو بودیم اما با همکاری مطلوب مردم موفق شدیم بدون کوچکترین مشکلی و نیز بدون خاموشی از اوج مصرف در تابستان با موفقیت عبور کنیم.

وزیر نیرو در ادامه بر لزوم تکمیل به موقع پروژه‌های حیاتی و مهم صنعت آب و برق و نیز تداوم مشارکت و همیاری مردم کشور تاکید کرد.

ثبت رشد ۲۰ درصد تامین برق صنایع در دی امسال

محرابیان با بیان اینکه تامین سوخت بیشتر نیروگاه‌ها با افزایش تولید برق همراه شده است، خاطرنشان کرد: در دی ماه امسال مقدار تامین برق صنایع ۲۰ درصد رشد را به ثبت رساند و در همین راستا در صنایع انرژی‌بر از جمله فولاد و سیمان تامین و توزیع انرژی بیش از ۲۹ درصد افزایش یافت که به معنای رشد تولید در این صنایع است.

وی ضمن ابراز امیداوری بر ارتقای هم‌افزایی برای حداقل رساندن ناترازی‌ها افزود: امید است در کنار پیشبرد این اقدام ها ضمن تزریق انرژی بیشتر به صنایع و بخش تولید کشور، برق بیشتری را برای مصارف خانگی همانند سال‌های گذشته تولید کنیم.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز