تهران ۱.۵۱° كمينه ۱.۵۱°  بیشینه ۱.۹۹°
۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸
ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی

رد صلاحیت رقبای رئیسی در انتخابات مجلس خبرگان

رد صلاحیت رقبای رئیسی در انتخابات مجلس خبرگان
بنا بر اعلام دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی از ۵ نفر ثبت نام کننده انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان خراسان جنوبی، فقط یک نفر تأیید صلاحیت شده است.
کد خبر: ۷۴۵۴۶

به گزارش معاصر، دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی، گفت: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در استان خراسان جنوبی، مشخص شد.

سید ابراهیم رئیسی، برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان از تهران کاندیدا نشد و در آبان امسال از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی کاندیدا شده است.

وی تصریح کرد: طبق نتایج اعلام شده از سوی شورای نگهبان، از مجموع پنج نفر ثبت نام کننده انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه استان خراسان جنوبی، صلاحیت یک نفر تایید شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: یک نفر از ثبت نام کنندگان انصراف داده لذا پرونده وی مورد بررسی شورای نگهبان قرار نگرفته است.

وی از رد صلاحیت سه نفر از داوطلبان این انتخابات خبر داد و افزود: طبق برنامه زمان‌بندی انتخابات مجلس خبرگان رهبری، به آن دسته از داوطلبانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض دارند سه روز مهلت داده شده است.

سلیمی زمان ارائه اعتراض این افراد را ششم تا هشتم بهمن ماه عنوان کرد و گفت: شورای نگهبان مهلت دارد طی مدت ۱۰ روز (نهم تا هجدهم بهمن ماه) به اعتراض‌ها رسیدگی کند و اسامی داوطلبان نهایی تایید صلاحیت شده را نوزدهم بهمن ماه به وزارت کشور اعلام خواهد کرد.

گفتنی است، ابراهیم رئیسی، برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان از تهران کاندیدا نشد و در آبان امسال از حوزه انتخابیه خراسان جنوبی کاندیدا شده است.

استان خراسان جنوبی یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز