تهران ۱.۷۳° كمينه -۲.۲۱°  بیشینه ۱.۹۹°
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲
سخنگوی ستاد انتخابات کشور

سهم جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب در سبد ثبت نام انتخابات مجلس چقدر است؟

سهم جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب در سبد ثبت نام انتخابات مجلس چقدر است؟
سخنگوی ستاد انتخابات کشور، میزان مشارکت طیف‌های مختلف سیاسی در ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.
کد خبر: ۷۴۶۵۷

به گزارش معاصر، «محسن اسلامی» با اشاره به ادعای جریان اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه این جریان سیاسی در انتخابات مجلس دوازدهم با محدودیت نامزد مواجه شده است، گفت: ثبت‌نام‌کنندگان در این دوره از انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، طیف‌های مختلف سیاسی هستند.

 

وی افزود: در این دوره از انتخابات از مجموع ۲۴ هزار و ۹۸۴ نفری که در انتخابات ثبت نام نهایی کردند، به ترتیب ۴ هزار و ۷۰۳ نفر مستقل، ۲ هزار و ۷۲۵ نفر از احزاب اصولگرا، هزار و ۵۶۰ نفر از احزاب اصلاح‌طلب هستند و ۱۵ هزار و ۹۹۶ نفر حزب سیاسی خود را اعلام نکرده‌اند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: این آماری است که از ستادهای انتخاباتی استان‌ها احصاء شده است.

 

سهم جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب در سبد ثبت نام انتخابات مجلس چقدر است؟

 

به گزارش معاصر، بر اساس این آمار، تعداد زیادی از داوطلبان انتخابات «مجلس دوازدهم» درخصوص جریان متبوع گفتمانی خود اظهار نظر نکرده‌اند. بنابراین احتمال دارد بسیاری از این افراد که به نحوی چراغ خاموش وارد عرصه رقابت شده‌اند، گرایشات اصلاح‌طلبی داشته باشند و برای پرهیز از ورود به چالش‌های سیاسی، تاکنون اشاره‌ای به این موضوع نکرده‌اند.

 

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری ۱۱ اسفند ماه به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

 

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز