تهران ۵.۶۷° كمينه ۳.۷۹°  بیشینه ۵.۹۹°
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴

دستورات رئیسی برای رفع مشکلات دانش‌بنیان‌ها

در جریان بازدید رئیس‌جمهوری از نمایشگاه توانمندی‌های تولیدات داخل، فعالان و شرکت‌های دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات لازم درباره محصولات تولیدی و تشریح فعالیت‌های خود، مشکلات‌شان در مسیر تولید را نیز با وی در میان گذاشتند.
کد خبر: ۷۴۶۹۹

به گزارش معاصر، سیدابراهیم رئیسی شامگاه سه‌شنبه (دهم بهمن‌ماه) به مدت سه ساعت از بخش‌های مختلف نمایشگاه توانمندی‌های تولیدات داخل که در محل حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شده است، بازدید کرد.

در این نمایشگاه که با محوریت زنجیره تأمین تولید برپا شده است، شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های انرژی، صنعت نفت و پتروشیمی، صنایع خودروسازی، معدن و صنایع معدنی و فلزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ساخت ماهواره، صنایع غذایی و کشاورزی، تجهیزات پزشکی، صنایع دستی، حمل‌ونقل هوایی، دریایی، ریلی و زمینی، صنایع نساجی، مسکن و لوازم خانگی آخرین دستاوردها و تولیدات خود را به نمایش گذاشته‌اند.

در جریان بازدید رئیس‌جمهوری از این نمایشگاه، فعالان و شرکت‌های دانش‌بنیان ضمن ارائه توضیحات لازم درباره محصولات تولیدی و تشریح فعالیت‌های خود، مشکلات‌شان در مسیر تولید را نیز با وی در میان گذاشتند.

رئیسی در این بازدید سه ساعته همچنین از بخش‌های مربوط به ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های مرتبط با ساخت ماهواره، فعالیت‌های صنعت هواپیمایی و حمل‌ونقل، توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی و ساخت تجهیزات صنایع حفاری چاه‌های نفت و صنعت پتروشیمی و کاتالیست‌ها، دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه برق و نیروگاه، صنعت آب و اقتصاد دریامحور، تولیدات شرکت‌های فعال در ساخت خودروها و موتورسیکلت‌های برقی و شارژرهای آنها و موتورهای بهینه‌سازی شده خودرو با مصرف پایین و توانمندی ساخت خانه تمام ایرانی با محصولاتی کاملاً ایرانی نیز بازدید کرد.

در حاشیه بازدید رئیس‌جمهوری از این نمایشگاه، برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌های بزرگ صنعتی برای دانش‌بنیان شدن و ارتقاء کیفی خود و فعالیت و مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف تشریح شد و رئیسی ضمن قدردانی از تلاش‌ها، دستورهایی برای رفع مشکلات و تسهیل و تسریع در روند فعالیت این شرکت‌ها صادر کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز