تهران ۱۴.۸۴° كمينه ۱۴.۸۴°  بیشینه ۱۴.۹۹°
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۳
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور

بیشترین شکایت‌ از کدام پزشکان است؟

بیشترین شکایت‌ از کدام پزشکان است؟
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: از تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای سقط درمانی در سال گذشته ۶ هزار و ۶۹۹ مورد مجوز سقط جنین صادر که در امسال این عدد به ۶ هزار و ۵۴۳ رسیده است یعنی ۲.۳ مورد کاهش داشته است.
کد خبر: ۷۴۸۲۹

عباس مسجدی؛ رئیس سازمان پزشکی قانونی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در بدو تشکیل سازمان پزشکی قانونی تعداد ۵۰ مرکز برای ارائه خدمات داشتیم و اکنون ۴۷۰ مرکز الان داریم.

وی افزود: امروز در امریکا کیتی که در آزمایشگاه‌های ژنتیک و پزشکی قانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ۲۷ لوکوس است، ما در ایران کیتی در سازمان پزشکی قانونی استفاده می‌کنیم، ۲۸ لوکوس است.

مسجدی گفت: تعداد آزمایشگاه‌های ژنتیک ۱۰ مورد بوده است که آزمایشگاه مرکزی در سازمان هم ایجاد شده است که در مجموع ۱۱ آزمایشگاه ژنتیک داریم و تا کنون ۵۹ هزار پروفایل ژنتیک در این مراکز ثبت شده است.

معاصر نوشت: رئیس سازمان پزشکی قانونی بیان کرد: زمان پاسخگویی در تشریح اجساد در سال ۱۳۷۲ حدود ۱۸۰ روز بوده که اکنون این مدت زمان به ۶۴ روز رسیده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۲ تعداد ۱۵۰ پزشک و اکنون ۸۹۴ پزشک در سازمان پزشکی قانونی داریم.

مسجدی با اشاره به آمار‌های مربوط به مسمومیت با گاز CO خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۶۰ مورد مسمومیت گزارش شده است و امسال ۴۰۵ مورد ثبت شده است که از این تعداد حدود ۱۸۱ مورد فقط در فصل پاییز ثبت شده است.
آمارهای پزشکی قانونی

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: در سال گذشته تعداد ۱۵۳۱ مورد سوختگی در سازمان پزشکی قانونی ثبت شده است که امسال این عدد به ۱۵۰۵ مورد رسیده است، یعنی کاهش ۲.۲ درصدی داشته است.

وی به آمار مربوط به غرق شدگی اشاره کرد و گفت: تعداد ۸۷۱ مورد غرق شدگی از ابتدای سال تا کنون ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته است.

مسجدی به آمار مربوط به حوزه سقط درمانی هم اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۸ هزار و ۲۷۷ مورد پرونده سقط درمانی تشکیل شده است که امسال این عدد به ۸ هزار و ۵۱۱ مورد رسیده است، یعنی ۳ و نیم درصد تشکیل این پرونده‌ها افزایش داشته است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: از تعداد پرونده‌های تشکیل شده برای سقط درمانی در سال گذشته ۶ هزار و ۶۹۹ مورد مجوز سقط جنین صادر که در امسال این عدد به ۶ هزار و ۵۴۳ رسیده است یعنی ۲.۳ مورد کاهش داشته است.

مسجدی به حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: همکاران ما در سازمان پزشکی قانونی سعی کردند در حادثه‌ای در حداقل زمان ممکن نتایج را اعلام کنند به عنوان مثال در حادثه تروریستی کرمان، آتش‌سوزی مرکز ترک اعتیاد لنگرود و حادثه واژگونی ون محور قم ـ کاشان در کمتر از ۲۴ ساعت نتایج بررسی اجساد اعلان شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز