تهران -۱.۱۵° كمينه -۱.۲۷°  بیشینه -۱.۰۱°
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
یک منبع امنیتی عراق

رژه بی‌وقفه جنگنده‌های آمریکایی در غرب عراق

رژه بی‌وقفه جنگنده‌های آمریکایی در غرب عراق
یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از حملات به برخی پایگاه‌های امنیتی نیروهای الحشد الشعبی در غرب الانبار، به شکل گسترده‌ای بر فراز مناطق غربی عراق به پرواز درآمدند.
کد خبر: ۷۴۸۵۰

به گزارش معاصر، یک منبع امنیتی در استان الانبار عراق اظهار کرد: جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از انجام حمله‌ای تروریستی به پایگاه‌های امنیتی نیروهای الحشد الشعبی در دو منطقه «السکک» و «عکاشات» در شهر القائم در غرب الانبار، به شکل گسترده‌ای در آسمان مناطق شهر «هیت» تا شهر «القائم» و به سمت عمق خاک سوریه به پرواز درآمدند.

پرواز از «هیت» تا شهر «القائم»

این منبع به خبرگزاری المعلومه عراق گفت: جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از انجام حمله‌ای تروریستی در بامداد شنبه به پایگاه‌های امنیتی نیروهای الحشد الشعبی در دو منطقه «السکک» و «عکاشات» در شهر القائم در غرب الانبار، به شکل فشرده و گسترده‌ در آسمان مناطق شهر «هیت» تا شهر «القائم» و به سمت عمق خاک سوریه پرواز کردند.

افزایش نیروهای امنیتی عراق در غرب

منبع یاد شده احتمال داد که این پروازها مقدمه‌ای برای هدف قرار دادن دیگر پایگاه‌های امنیتی باشد.

او افزود: فرماندهان امنیتی هیچ اطلاعی از انگیزه‌های پرواز در آسمان مناطق غربی ندارند اما به آنها دستور داده شده در صورتی که با هرگونه تهدید خارجی روبه‌رو شدند، نهایت احتیاط و دفاع از خود را در پیش بگیرند.

این منبع در ادامه گفت: نیروهای امنیتی همزمان با پرواز جنگنده‌های آمریکایی، در حرکتی پیشگیرانه بر تعداد خود در بخش غربی استان افزودند.

در پی حملات متجاوزانه آمریکا، ریاست جمهوری عراق تجاوزات آمریکا به خاک این کشور را محکوم و آن را نقض حاکمیت عراق دانست. ریاست جمهوری عراق همچنین تاکید کرد: این حملات به طور کلی به دنبال افزایش تنش و تهدید امنیت و ثبات منطقه است.

خطر جانی برای شهروندان

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که این حملات شانس موفقیت مذاکرات مداوم در سازماندهی کار ائتلاف بین‌المللی در عراق را تضعیف می‌کند. این تهدیدهای مداوم ممکن است به بی‌ثبات‌سازی امنیت و ثبات و به خطر افتادن زندگی شهروندان و امنیت آنها منجر شود. در این بیانیه آمده است: ما بر اهمیت برگزاری یک جلسه اضطراری میان ریاست جمهوری و بلوک‌های سیاسی برای بررسی این تحولات و عواقب آن تاکید می‌کنیم.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی آمریکا (سنتکام) ساعات اولیه صبح شنبه اعلام کرد در پاسخ به کشته شدن سه نظامی خود در حمله هفته گذشته به پایگاه این کشور در خاک اردن، مواضعی را در سوریه و عراق هدف قرار داد. سنتکام مدعی هدف قرار دادن ۸۵ موضع در این تجاوزات شد. مقاومت عراق هم در پاسخ اولیه به این تجاوزات پایگاه «عین الاسد» و سپس پایگاه «حریر» در اربیل را هدف قرار داد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز