تهران ۱.۷۳° كمينه -۲.۲۱°  بیشینه ۱.۹۹°
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷
نشست وزیر کشور با استانداران ادوار

سلایق متنوع زیر سقف وزارت کشور

سلایق متنوع زیر سقف وزارت کشور
شامگاه سه‌شنبه شماری از استانداران پیشین در دولت‌های متعدد گذشته در قالب مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران با احمد وحیدی وزیر کشور نشستی برگزار کردند.
کد خبر: ۷۴۹۲۶

به گزارش معاصر به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، در این نشست، استانداران پیشین با کوله باری از تجربیات حکمرانی دوره های متفاوت بعد از انقلاب اسلامی به طرح دغدغه ها درباره مسائل مختلف کشور پرداختند.

طیف های متنوع از سلایق و گرایش های رنگارنگ سیاسی و اجتماعی و اقتصادی زیر سقف وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران گرد هم آمدند و دیدگاه های خود را درباره شیوه حکمرانی کشور مطرح کردند.

استانداران پیشین از مسائل متعدد سخن گفتند؛ از تجربیات استانداری در زمان جنگ تحمیلی گرفته تا فرونشست زمین و مساله جدی آب در کشور؛ از تجربیات انتخاباتی متعدد در سطح استان های محل خدمت شان تا شیوه تعامل با کشورهای همسایه و حتی دگردیسی ماهیت تهدیدها و فرصت های امنیتی در دنیای امروز.

استانداران سابق و اسبق، گفتند که مجمع استانداران می تواند بازوی مشورتی خوبی برای حکمرانی باشد و از همت وزارت کشور برای برگزاری گفت و گوهای تعامل محور با احزاب و نخبگان و اهالی رسانه تقدیر کردند؛ ارتباطی دو سویه، تعاملی و حاصل خرد جمعی که باید تکرار شود و می تواند به دولت مردمی یاری برساند.

وزیر کشور در این نشست با تشکر از اعلام نظرات استانداران ادوار مختلف گفت: همه دولت ها به فراخور ظرفیت ها و توان، تلاش کردند و همه شما عزیزان، پیشکسوتان انقلاب هستید. از نکات دوستان تشکر می کنم و تکرار این جلسات را بسیار مفید می دانم.

احمد وحیدی یادآور شد «انقلاب بزرگ و الهی ایران پیروز شد و دنیا انگشت به دهان ماند» اما عده ای می خواهند «تاریخ درخشان انقلاب را نفی و یاس آفرینی کنند که این عمل، خود، بزرگ ترین منکر است.»

وزیر کشور با تاکید بر اینکه «نزدیک قله هستیم»، از این موضوع تقدیر کرد که «پیشکسوتان ما در مواضع خود پایمرد، استوار و خستگی ناپذیر مانده اند.»

وزیر این را هم افزود که «تجربیات گرانسنگ عزیزان (استانداران پیشکسوت) بسیار مهم است زیرا هر کدام از این مدیران، تجربیات منحصر بفردی در زمانی داشته اند که ناچار بودند از خلاقیت خود بهره ببرند.»

وزیر کشور با تاکید بر اینکه الگوی متناسب با هر استان در چارچوب کلان بسیار مهم است، گفت: از هر کار فردی و جمعی که عزیزان (استانداران پیشین) بتوانند انجام دهند استقبال می کنیم و دست پیشکسوتان حکمرانی استانی کشور را به گرمی می فشاریم.

احمد وحیدی گفت: موضوع انتخابات و تلاش برای تخریب آن برای دشمن خیلی جدی است و پیشکسوتان، می توانند نقش موثری در خنثی سازی طرح تخریبی دشمنان داشته باشند. ان شاء الله مردم عزیز با قوت پای کار انتخابات خواهند آمد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز