تهران -۰.۰۹° كمينه -۱.۲۱°  بیشینه -۰.۰۱°
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۶
بازار بیت کوین در هفته‌ی که گذشت:

سقف دوقلو چیست

سقف دوقلو یا Double Top در تحلیل تکنیکال به یک الگوی نموداری اطلاق می‌شود.
کد خبر: ۷۵۰۰۵

به گزارش معاصر، بازار بیت کوین در هفته گذشته نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد و قیمت این ارز دیجیتال بین ۴۲,۵۸۲ تا ۴۸,۶۰۰ دلار جابجا شد. با این حال، با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در حدود ۴۸,۳۰۰ دلار به پایان رسید، نشان‌دهنده استحکام خریداران در بازار است. اگرچه سقفی تعیین شده بود، اما هنوز نتوانسته است آن را شکسته و سقف دوقلویی ایجاد کرد. این موضوع ممکن است به معنای آمادگی بازار برای حرکت نزولی باشد.

باید توجه داشت که نشانه‌های خریداران قوی در کندل هفته گذشته، نشان‌دهنده این است که هنوز زمان برای تصمیم‌گیری نیست و بازار هنوز در حال تعیین جهت حرکت است. با این حال، باید منتظر شکستن کامل این سقف و تایید آن باشیم تا مطمئن شویم که بازار در حال حرکت به سمت بالا است.

با توجه به خبرهای اقتصادی مهم در هفته جاری، انتظار می‌رود که بازار بیت کوین نوسانات قابل توجهی را تجربه کند. بنابراین، منصفانه است که منتظر بمانیم و روند بازار را به دقت مشاهده کنیم تا تصمیم‌گیری صحیح و بهینه‌ای انجام دهیم.

سقف دوقلو چیست ؟

سقف دوقلو یا Double Top در تحلیل تکنیکال به یک الگوی نموداری اطلاق می‌شود که به صورت دو قله متقارن در یک نمودار قیمتی ظاهر می‌شود. این الگو زمانی ایجاد می‌شود که قیمت دارای دو قله یا اوج مشابه است که به ترتیب با یک بازو پایین و یک بازو بالا به هم متصل شده‌اند.

وقتی قیمت به سقف دوقلو می‌رسد، این الگو به عنوان یک نشانه از تغییر جهت احتمالی در بازار تصور می‌شود. اگر قیمت از سقف دوقلو به پایین برود و الگو تایید شود، این ممکن است نشان‌دهنده ضعف خریداران و تمایل بازار به حرکت نزولی باشد.

بنابراین، برای تصمیم‌گیری در مورد وضعیت بازار، مهم است که الگوهای نموداری مختلف را شناسایی و تحلیل کرده و با استفاده از سطوح پشتیبان و مقاومت، به تصمیم‌گیری منطقی و بهینه برسید.

سجاد محمد پور(کارشناس حوزه رمز ارز)

Sajjadmohammadpour.58@gmail.com

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز