تهران ۱۶.۷۳° كمينه ۱۶.۵۱°  بیشینه ۱۶.۹۹°
۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵
شاهزاده «ویلیام»

ولیعهد انگلیس خواستار توقف جنگ در غزه شد

ولیعهد انگلیس خواستار توقف جنگ در غزه شد
شاهزاده «ویلیام» ولیعهد انگلیس که این روزها در پی کسالت چارلز سوم، پادشاه این کشور سکان امور سلطنتی را به دست گرفته است، امروز (سه‌شنبه) با صدور بیانیه‌ای نسبت به آمار بالای تلفات انسانی در جنگ غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار توقف درگیری‌ها در این باریکه شد.
کد خبر: ۷۵۱۸۰

به گزارش معاصر به نقل از ایرنا، ولیعهد انگلیس در بیانیه‌ای ادعا کرد که عمیقا نگران «هزینه های انسانی وحشتناک درگیری در خاورمیانه» است. او با بیان اینکه «تعداد زیادی» در جریان جنگ غزه کشته شده‌اند، افزود: من نیز مانند بسیاری دیگر، می‌خواهم هر چه زودتر شاهد پایان جنگ باشم.

شاهزاده انگلیسی در این بیانیه بر لزوم افزایش حمایت های بشردوستانه از ساکنان غزه، ورود کمک‌های امدادی به این منطقه و آزادی اسرا تاکید کرد و گفت: حتی در تاریک ترین ساعات، ما نباید تسلیم ناامیدی شویم. من همچنان به آینده‌ای روش‌تر امیدوارم و حاضر نیستم از آن دست بکشم.

به نوشته رسانه‌های انگلیسی، اظهارنظر خاندان سلطنتی در مورد موضوعات بحث‌برانگیز رویدادی نادر است. اسکای نیوز در گزارشی نوشت که ولیعهد انگلیس تحولات جنگ غزه را از نزدیک دنبال می‌کند و «نگرانی شدید او در مورد بحران انسانی در منطقه، سبب شده است که بخواهد اقدامات بیشتری را در محدوده اختیارات دیپلماتیک خود صورت دهد.»

ویلیام در حالی خواستار توقف جنگ در غزه شده که دولت این کشور با آتش‌بس کامل و دائمی مخالف است و چنین رویدادی را به نفع گروه‌های مقاومت می‌داند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شمار شهدای غزه از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته است.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز