تهران ۱۶.۷۳° كمينه ۱۶.۵۱°  بیشینه ۱۶.۹۹°
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷
صفر تا صد دریافت ارز دولتی

کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی / ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!

کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی / ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!
اگر بخواهید برای خرید ارز دولتی اقدام کنید باید سراغ صرافی‌های بانکی بروید.در این میان افرادی هستند که با دریافت مبلغی نوبت صرافی می‌گیرند و به نوعی بازار سیاه ایجاد شده است.
کد خبر: ۷۵۲۵۱

به گزارش معاصر به نقل از جریان نو، خرید ارز دولتی این روزها به ویژه در آخر سال به این سادگی‌ها نیست و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد.

اگر بخواهید برای خرید ارز دولتی اقدام کنید باید سراغ صرافی‌های بانکی بروید.

در این میان افرادی هستند که با دریافت مبلغی نوبت صرافی می‌گیرند و به نوعی بازار سیاه ایجاد شده است.

برای دریافت نوبت صرافی هم بین ۳ تا ۵ میلیون تومان از متقاضیان گرفته می‌شود.

اما چرا باید چنین دلالی‌هایی صورت گیرد و چرا نظارتی انجام نمی‌شود!

صفر تا صد دریافت ارز دولتی

برای دریافت ارز دولتی با نرخ نیمایی، هر ۳۶۵ روز یکبار می‌توانید با افتتاح حساب ارزی به یک صرافی مراجعه کرده و ۲ هزار یورو یا ۲۱۰۰ دلار ارز دریافت نمایید. در سال گذشته این مبلغ ۵ هزار یورو بود اما با تصمیم بانک مرکزی کاهش یافته است. برای دریافت این مبلغ باید کفش‌های آهنی به پا کنید.

یکی از دشوارترین قسمت‌ها در این روند، پیدا کردن صرافی مناسب برای دریافت ارز می‌باشد. طبق اظهارات بانک، پس از افتتاح حساب ارزی می‌توانید با ارائه مدارک مورد نیاز از صرافی‌ها ارز دولتی دریافت کنید.

اما به سادگی‌های این موضوع اعتقاد نکنید؛ زیرا بسیاری از صرافی‌ها درخواست شما را رد می‌کنند یا به تعویق می‌اندازند. تنها صرافی ملی ایران اعلام کرده که ارز دولتی را با شرایط خاصی ارائه می‌دهد. برای گرفتن نوبت دریافت ارز دولتی باید در وب‌سایت mex.co.ir ثبت نام کنید. اما باید توجه داشته باشید که نوبت‌ها به طرز عجیبی همیشه پر است.

کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی / ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!

کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی / ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!

طبق دستور بانک مرکزی، صرافی‌ها باید طبق نوبت به متقاضیان خدمات بدهند ولی همین نوبت دهی هیچ معیاری ندارد و اگر آشنا داشته باشی میتوانی به سرعت نوبت بگری در غیر این صورت باید مدام با صرافی در تماس باشی تا شاید اسم تو هم در لیست جا بگیرد. یکی از متصدیان صرافی خصوصی می‌گوید: «لیست ما تا هفته بعد پر شده اگه بهمون اعتبار بدن، اسم جدید می‌نویسم وگرنه باید صبر کنی. شنبه زنگ بزن ببینم توی لیست جا داریم یا نه.»

ارز دولتی کی به دستمان میرسد؟

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم است تا صرافی مبلغ ۲ هزار یورو یا ۲ هزار و ۱۰۰ دلار را به حساب ارزی شما واریز کند.

پس از انجام واریز، یک پیامک به شما ارسال می‌شود که مبلغ مورد نظر به حساب شما واریز شده است. پس از گذشت ۵ روز کاری، شما می‌توانید به بانک مورد نظرتان مراجعه کرده و ارز مورد نظرتان را دریافت کنید.

البته باید حداقل مبلغ ۱۰۰ دلار یا یورو در حساب شما به مدت حداقل شش ماه باقی بماند و همچنین معادل ۵ درصد از مبلغ واریزی به عنوان کارمزد به صورت ریالی به بانک پرداخت شود.

کاسبی جدید برای دریافت ارز دولتی / ۵ میلیون بده نوبت صرافی بگیر!

بعد از دریافت ارز دولتی، یارانه قطع می‌شود؟

امسال، وزارت رفاه برای دهک‌بندی یارانه‌بگیران، علاوه بر عوامل دیگر، به خرید ارز سهمیه‌ای با استفاده از کارت ملی نیز توجه می‌کند. سخنگوی دولت، علی بهادری جهرمی، امروز در حاشیه جلسه هیات دولت، این موضوع را تایید کرد.

بهادری جهرمی اظهار کرد: دریافت ارز ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی یکی از منابع اطلاعاتی است که وزارت رفاه می‌تواند برای تعیین دهک خانوار استفاده کند. زیرا افرادی که ارز دریافت می‌کنند، عموما جزو دهک‌های بالا قرار دارند. بنابراین، استفاده از کارت ملی دیگران برای دریافت ارز ممکن است منجر به قطع یارانه شخص شود. این موضوع نیز در حوزه تراکنش‌های مالی و بانکی اعمال می‌شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز