تهران ۱۵.۶۷° كمينه ۱۵.۴°  بیشینه ۱۵.۹۹°
۰۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۱
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

از دستفروشان مالیات بگیرید اما بیمه‌شان کنید

از دستفروشان مالیات بگیرید اما بیمه‌شان کنید
طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر ضرورت مالیات‌ستانی از دستفروشان منتشر شد. تجربه سایر کشورها نشان می‌دهد با وجود مناسب بودن این اقدام، ضرورت دارد که به ازای این مالیات ‌خدماتی مانند بیمه تامین اجتماعی یا تشکیل اتحادیه برای دستفروشان در دستور کار سیاستگذار قرار گیرد.
کد خبر: ۷۵۳۰۰

به گزارش معاصر، طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر ضرورت مالیات‌ستانی از دستفروشان منتشر شد. تجربه سایر کشورها نشان می‌دهد با وجود مناسب بودن این اقدام، ضرورت دارد که به ازای این مالیات ‌خدماتی مانند بیمه تامین اجتماعی یا تشکیل اتحادیه برای دستفروشان در دستور کار سیاستگذار قرار گیرد.در چنین شرایطی هم اخذ مالیات توجیه پیدا می‌کند و هم افراد رغبت بیشتری به پرداخت آن پیدا می‌کنند.

روزنامه دنیای اقتصاد از دریافت مالیات از دستفروشان حمایت کرد اما در همین حال تاکید دارد که باید دستفروشان بیمه شوند. این روزنامه افزوده است: بررسی تجربه سایر کشورها مانند ترکیه نیز نشان می‌دهد رسمیت بخشیدن به شغل دستفروشی و تعیین مکان و زمان مشخص برای این کار، تهیه یک چارچوب قانونی برای فعالیت دستفروشان و همچنین ایجاد یک اتحادیه یا اتاق اصناف برای پیگیری مطالبات دستفروشان می‌تواند در مسیر ساماندهی به فعالیت این گروه مفید باشد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز