تهران ۹.۹۱° كمينه ۸.۷۹°  بیشینه ۹.۹۹°
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۷
لیگ برتر فوتبال

دربی تهران یک هفته زودتر برگزار می شود

دربی تهران یک هفته زودتر برگزار می شود
در حالی که هنوز هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال انجام نشده، استقلال و پرسپولیس به استقبال دربی ۱۰۳ در هفته بیستم رفته‌اند و علیه یکدیگر موضع‌گیری کرده‌اند.
کد خبر: ۷۵۴۷۰

به گزارش معاصر، دربی تهران اگر عجیب‌ترین دربی دنیا نباشد، قطعا در بین عجیب‌ترین دربی‌ها جای دارد. احتمالا این سوال پیش بیاید که این دربی چرا عجیب است؟ شما دربی‌ای می‌شناسید که برای دو تا سه هفته برگزار شود؟

اما چگونه چنین اتفاقی امکان‌پذیر است؟ همین الان که یک هفته به برگزاری دربی ۱۰۳ باقی مانده، دو باشگاه این بازی را استارت زده‌اند. همین دیشب (سه‌شنبه) باشگاه استقلال به اشتباهات داور بازی جام حذفی با مس رفسنجان واکنش نشان داد و از نحوه قضاوت دربی ۱۰۳ ابراز نگرانی کرد و امروز (چهارشنبه)، پرسپولیس به بیانیه آبی‌ها پاسخ داد و به قول مافیا بازها، “تارگت بک” کرد.

البته این رفتار دو باشگاه بزرگ ایران، ما را به یک واقعیت می‌رساند؛ این که چقدر ساده‌انگار بودیم که به ذهنیت تیم‌ملی برای دیدار با قطر در جام ملت‌های آسیا انتقاد می‌کردیم که اعضای تیم بعد از برد مقابل ژاپن به فکر فینال و قهرمانی بودند و بازی نیمه‌نهایی با قطر را فراموش کردند تا شود آن‌چه نباید می‌شد. حالا به رفتار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توجه کنید که بازی‌های هفته نوزدهم‌شان را فراموش کرده‌اند و فکر و ذکرشان را روی دعواهای دربی گذاشته‌اند.

از طرف دیگر، این دعواها مطمئنا تا دو هفته بعد از برگزاری دربی هم طول می‌کشد؛ همان‌طور که دو باشگاه به ادعای خودشان در دربی رفت مجموعا ۲۰ شکایت علیه یکدیگر ثبت کردند. با این اوصاف برگزاری یک دیدار دربی سه هفته طول می‌کشد و از سوی دیگر، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم باید در انتظار شب عید پرمشغله‌ای باشد؛ البته اگر این شکایت‌هایی که استقلال و پرسپولیس می‌گویند، نمادین نباشد و واقعا انجام شود!

در پایان باید گفت که مسئولیت حرفه‌ای شدن فقط بر گردن برگزار کنندگان فوتبال ایران نیست بلکه خود باشگاه‌ها، مربیان و باشگاه‌ها هم در این مسیر وظایفی دارند و باید رفتار حرفه‌ای را در تمام ابعاد یاد بگیرند و رعایت کنند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز