تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۱.۹۹°
۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۵
در تماس تلفنی بدر البوسعیدی

انتقاد امیرعبداللهیان از رفتار متعارض و بدعهدی آمریکا در موضوع مذاکره برای لغو تحریم‌ها

انتقاد امیرعبداللهیان از رفتار متعارض و بدعهدی آمریکا در موضوع مذاکره برای لغو تحریم‌ها
در تماس تلفنی بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
کد خبر: ۷۵۵۰۳

به گزارش معاصر، در این تماس تلفنی وزیر خارجه عمان سلام گرم سلطان عمان هیثم بن طارق آل سعید را به رییس جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

طرفین مناسبات دو کشور را در مسیر درست و رو به جلو ارزیابی کردند.

وزیران‌ امور خارجه ایران و عمان در خصوص آخرین تحولات غزه و کرانه باختری تبادل نظر کردند و با اشاره به قطعنامه اخیر نشست فوق‌العاده وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی در جده، بر ضرورت تلاش جمعی کشورهای اسلامی برای توقف فوری نسل کشی رژیم اسراییل و ارسال گسترده کمک‌های انساندوستانه تاکید کردند.

در این گفت وگوی تلفنی، امیرعبداللهیان با انتقاد از رفتار متعارض و بدعهدی آمریکا در موضوع مذاکره برای لغو تحریم ها، از تداوم تلاش و ابتکار سلطان عمان در این مسیر قدردانی کرد.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین با توجه به دیدار مهم سران ایران و عمان در مسقط و تهران و آثار مثبت آن بر روابط دو کشور، سلام دکتر رییسی رییس جمهور کشورمان به سلطان عمان را ابلاغ کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز