تهران ۱۹.۹۱° كمينه ۱۷.۷۹°  بیشینه ۱۹.۹۹°
۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
علیرضا فخاری

استاندار تهران: مردم را سرکار نگذارید

استاندار تهران: مردم را سرکار نگذارید
استاندار تهران، گفت: در بحث اعطای تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده، برخی بانک‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و با بهانه‌های مختلف مردم را پی نخود سیاه می‌فرستند.
کد خبر: ۷۵۵۴۱

علیرضا فخاری در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و شورای مسکن استان تهران، اظهار کرد: بازآفرینی، اقتصادی‌ترین شیوه جبران کسری مسکن است و از موضع اقتصادی باید به این موضوع نگاه کرد.

به گزارش معاصر، وی ادامه داد: باید به سرمایه گذارانی که حاضرند در بخش نوسازی بافت‌های فرسوده به شکل تجمیع واحد‌های بزرگ و کوچک سرمایه گذاری کنند، فضا داده شود تا این روند تسریع یابد.

استاندار تهران عنوان کرد: در بحث نوسازی و بازآفرینی شهری بعضی از محله‌ها تصرفی است، یعنی اراضی در اختیار دولت است که این قبیل مشکلات مالکیتی باید حل شود.

فخاری با تأکید بر ضرورت چاره جویی برای برخی از ساختمان‌های ناایمن شهر، بیان داشت: نوسازی ساختمان‌های پرخطر غیرمسکونی نیز باید در اولویت قرار گیرد؛ خیلی از این‌ها بار‌ها اخطار گرفته اند؛ کار باید طوری پیش برود که دیگر شاهد اتفاقاتی مانند حادثه ساختمان پلاسکو و هتل-بیمارستان گاندی نباشیم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: اگر شورا‌های اسلامی شهر بحث نوسازی شهر‌های خود را با جدیت دنبال کنند، بنده قول میدهم ۲ برابر هزینه‌ای که کرده‌اند درآمد خواهند داشت./فرارو

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز