تهران ۱۴.۸۴° كمينه ۱۴.۸۴°  بیشینه ۱۴.۹۹°
۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۷
عضو کمیسیون قضایی

بررسی لایحه حجاب و عفاف در چه مرحله‌ای‌ است؟

بررسی لایحه حجاب و عفاف در چه مرحله‌ای‌ است؟
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،از آخرین وضعیت بررسی لایحه عفاف و حجاب اطلاع داد.
کد خبر: ۷۵۵۶۰

به گزارش معاصر، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی در گفت‌وگویی، درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب، با بیان اینکه سه روز پیش، مجدداً شورای نگهبان ایراداتی به مصوبات مجلس درباره لایحه عفاف و حجاب گرفت اظهار کرد: با توجه به اینکه لایحه عفاف و حجاب بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی یعنی بررسی در کمیسیون به جای بررسی در صحن رسیدگی شد، کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، این ایرادات را رسیدگی کرد.

بخش هایی از گفت و گوی دلیگانی را در ادامه می خوانید:

  • این سه ایراد شورای نگهبان را هم مورد بررسی قرار داده و مرتفع کردیم با رفع این ایرادها، کمیسیون قضائی مجلس گزارش خود را به شورای نگهبان ارسال کرده است؛ لایحه عفاف و حجاب در مرحله بررسی در شورای نگهبان است.
  • لایحه عفاف و حجاب هنوز از سوی شورای نگهبان تأیید و تبدیل به قانون نشده است،  زمانی لایحه عفاف و حجاب تبدیل به قانون می‌شود که شورای نگهبان عدم مغایرت آن با قانون اساسی و شرع مقدس اسلام را اعلام کند.
  • پس از آنکه شورای نگهبان این لایحه را تأیید کند، باید از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور ابلاغ شود و رئیس‌جمهور هم باید آن را جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه ابلاغ کند. سپس در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌شود و ۱۵ روز بعد از درج در روزنامه رسمی، تبدیل به قانون می‌شود./ منبع: مهر
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز