تهران ۱۷.۷۹° كمينه ۱۴.۷۹°  بیشینه ۱۷.۹۹°
۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۱
سازمان جهاد کشاورزی استان فارس

آغاز توزیع میوه شب عید در استان فارس

آغاز توزیع میوه شب عید در استان فارس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز توزیع میوه شب عید در سطح استان فارس و شهرستان‌های این استان خبر داد.
کد خبر: ۷۵۶۴۰

به گزارش معاصر به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور با بیان اینکه توزیع میوه از ۲۷ اسفند ماه به منظور تنظیم بازار میوه شب عید انجام می شود، بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه های ذیربط و معاونت امور اقتصادی استانداری فارس، تامین میوه شب عید بر عهده سازمان تعاون روستایی بوده و قیمت آن حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از سطح بازار است.

به گفته وی؛ قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم سیب قرمز و زرد طرح تنظیم بازار میوه شب عید مبلغ ۳۲ هزار و ۹۰۰ تومان، پرتقال تامسون ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان و پرتقال والنسیا جیرفت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه میوه تهیه شده از لحاظ کیفیت و سایز مورد رصد قرار گرفته و دارای کیفیت بسیار مطلوبی است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۸۰ تن پرتقال، ۴۵۰ تن سیب و ۲۵ تن خرما برای توزیع در استان فارس تامین شده است.

دهقان پور تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته با اتحادیه صنف میوه فروشان و شهرداری شیراز توزیع میوه شب عید در ۵۰ واحد صنفی و غرف شهرداری انجام خواهد شد و در شهرستان های استان فارس نیز متناسب با سطح شهرستان یک تا دو غرفه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز