تهران ۲۱.۷۳° كمينه ۱۹.۷۹°  بیشینه ۲۱.۹۹°
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۰
کارشناس بازار طلا و سکه

۳ عامل گرانی سکه چیست؟

۳ عامل گرانی سکه چیست؟
کارشناس بازار طلا و سکه اشاره کرد: در رابطه با افزایش قیمت سکه و طلا، 3 عامل مهم دخیل هستند که می توان به افزایش قیمت جهانی طلا، قیمت دلار و افزایش تقاضا برای خرید اشاره کرد.
کد خبر: ۷۵۸۷۳

به گزارش معاصر، محمد کشتی آرای در رابطه با افزایش قیمت سکه و طلا طی روز های اخیر گفت: شرایط کنونی حال حاضر بازار سکه و طلا به این گونه است که تا به امروز چند عامل باعث افزایش قیمت ها شده است که از آن جمله می توان به قیمت جهانی طلا اشاره داشت . چرا که طلای جهانی به رکورد بی سابقه ۲ هزار و ۳۳۰ دلاری رسید که تا کنون بی سابقه بوده است.

وی افزود: عامل دومی که باید به آن اشاره کرد قیمت دلار است که قبل از عید زیر ۶۰ هزارتومان و در حال حاضر بالای ۶۴ هزارتومان معامله می‌شود. بنابراین این دوعامل اصلی افزایش قیمت ها هستند. عامل سوم که باعث ایجاد حباب در سکه شد، افزایش تقاضا بود به این ترتیب که تا روز پنج شنبه گذشته حداکثر تقاضا در آن وجود داشت و حباب سکه تا رقم ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان افزایش یافت.

کشتی آرای قیمت امروز طلا را بدون تغییر دانست و افزود: امروز قیمت جهانی طلا با افزایش همراه شد که بدون حباب محسوب می‌شود. همچنین قیمت طلا تغییری نداشته اما براساس قیمت جهانی ۳ میلیون و ۶۲۰ هزارتومان هر گرم طلای ۱۸ عیار بوده است.

کارشناس بازار طلا و سکه گفت: امروز حباب سکه با کمی کاهش همراه شد که علت آن نیز کاهش تقاضا است باید توجه داشت که در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان تقاضا برای خرید سکه با افزایش همراه شده بود و عاملی بر افزایش قیمت آن بود. در حال حاضر این تقاضا تعدیل می‌شود که طبیعاتا بر حباب سکه موثر است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز