تهران ۳۲.۷۹° كمينه ۳۲.۶۲°  بیشینه ۳۳.۷۹°
۱۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۶
هشدار یک مقام مسئول:

زنان ایرانی لطفا صوری ازدواج نکنید

زنان ایرانی لطفا صوری ازدواج نکنید
برخی از اتباع خارجی غیرمجاز با حربه‌های مختلف و سوءاستفاده از حسن نیت خانواده‌های ایرانی، به صورت صوری به طمع دریافت اقامت با بانوان ایرانی ازدواج می‌کنند...
کد خبر: ۷۵۸۷۵
برخی از اتباع خارجی غیرمجاز با حربه‌های مختلف و سوءاستفاده از حسن نیت خانواده‌های ایرانی، به صورت صوری به طمع دریافت اقامت با بانوان ایرانی ازدواج می‌کنند که پس از عدم دریافت اقامت بدون در نظر گرفتن شرایط همسر و فرزندان حاصل از این ازدواج غیر قانونی، کشور را ترک کرده و مشکلات بسیاری را به زنان و جامعه ایرانی تحمیل می‌کنند.

به گزارش معاصر، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس خطاب به بانوان ایرانی گفت: با اتباع خارجی ازدواج صوری نکنید.

بهرنگ قربانی امروز، ۱۸ فروردین با اعلام این خبر گفت: بر اساس ماده ۱۰۵۹ و ماده ۱۰۶۰ قانون مدنی، ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی منوط به اجازه مخصوص از طرف دولت ایران است که این مهم به ادارات کل اتباع خارجی استان‌ها واگذار شده است و بر اساس ماده ۱۰۶۱ قانون مدنی هر فرد خارجی که بدون اجازه دولت با زن ایرانی ازدواج کند به یک تا سه سال حبس محکوم خواهد شد.

وی افزود: برخی از اتباع خارجی غیرمجاز با حربه‌های مختلف و سوءاستفاده از حسن نیت خانواده‌های ایرانی، به صورت صوری به طمع دریافت اقامت با بانوان ایرانی ازدواج می‌کنند که پس از عدم دریافت اقامت بدون در نظر گرفتن شرایط همسر و فرزندان حاصل از این ازدواج غیر قانونی، کشور را ترک کرده و مشکلات بسیاری را به زنان و جامعه ایرانی تحمیل می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، قربانی با تاکید بر اینکه ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی چالش‌ها و مشکلات متعدد و بعضا غیر قابل جبرانی به دنبال داشته است، ادامه داد: توصیه‌ اکید ما پرهیز از ازدواج با اتباع خارجی است و در صورت ضرورت، قبل از هرگونه اقدام به ازدواج با اتباع خارجی با مراجعه به اداره‌کل اتباع و مهاجرین خارجی، مشورت‌های لازم را با کارشناسان حقوقی انجام دهند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز