تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۲.۷۹°
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۸
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش

آغاز ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها از ۱۵ اردیبهشت

آغاز ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها از ۱۵ اردیبهشت
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: والدین دانش‌آموزان شش سال تمام که کار سنجش فرزندانشان انجام شده، می‌توانند از ۱۵ اردیبهشت برای ثبت‌نام اقدام کنند.
کد خبر: ۷۵۹۲۳

به گزارش معاصر به نقل از ایسنا: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی اواسط اردیبهشت به استان‌ها ابلاغ می‌شود گفت: والدین دانش‌آموزان شش سال تمام که کار سنجش فرزندانشان انجام شده، می‌توانند از ۱۵ اردیبهشت برای ثبت‌نام اقدام کنند.

حمید طریفی‌حسینی با بیان اینکه اواسط اردیبهشت ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها آغاز می‌شود گفت: امسال بنابر برنامه‌ریزی‌ها اواسط اردیبهشت دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی به استان‌ها ابلاغ و از ۱۵ اردیبهشت کار ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود.

به گفته وی، ثبت‌نام سایر پایه‌های تحصیلی بعد از امتحان خردادماه صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته از اواخر اردیبهشت شرایط پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیک انجام شد که تجربه موفقی بود افزود: امسال با توجه به اولویت‌های وزارتخانه، جلوکشیدن تقویم‌های اجرائی در دستور کار است تا بتوان از فرصت تابستان استفاده کرد و کار برنامه‌ریزی آموزشی در مدارس انجام شود تا هم مدارس درگیر مسائل جاری و چالش نباشند و در طول تابستان کار برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی برای مدرسه انجام شود، بنابراین از ۱۵ اردیبهشت فعالیت‌های اجرائی ثبت‌نام‌ها آغاز می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش پیش‌نیاز ثبت‌نام را «سنجش» نوآموزان بدو ورود به دبستان اعلام کرد و ادامه داد: حدود ۹۰۰ هزار نفر از افرادی که شش سال آنها تمام شده، در مهرماه واجد ثبت‌نام هستند؛ سنجش سلامت این کودکان توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام و می‌توانند ثبت‌نامشان را انجام دهند.

فعلا مجوزی برای ثبت‌نام متولدان نیمه دوم سال صادر نشده است

طریفی سن ثبت‌نام کلاس‌اولی‌ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ ـ ۱۴۰۴ را شش سال تمام عنوان کرد و گفت: سال گذشته طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، متولدین مهر ماه که پیش‌دبستانی را گذرانده بودند در مدارسی که امکان ثبت‌نامشان مهیا بود، اجازه ثبت‌نام یافتند که این اجازه تنها برای سال گذشته صادر شد لذا تا زمانی که دستورالعملی در این خصوص صادر نشود، قابلیت اجرا در سال تحصیلی جدید را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: هرچند طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش متولدین مهر ماه در سال گذشته این اجازه را داشتند اگر مدارسی امکان ثبت‌نام داشته باشند کار ثبت‌نام را انجام دهند، اما این طرح مشکلاتی را ایجاد کرده بود، زیرا ملاک فقط ظرفیت مدرسه نبود چراکه دانش‌آموز باید شرایط رشدی لازم را به لحاظ ارزیابی‌های هوشی و جسمی را داشته باشد تا چالش‌هایی برای او ایجاد نشود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این آیین‌نامه تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۲ یعنی شهریورماه امسال اعتبار داشت، ادامه داد: ملاکی که امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان را در مهرماه بدهد در پایان سال تحصیلی امسال منقضی می‌شود و از مهر ۱۴۰۳ اعتبار ندارد، مگر آنکه شورای عالی آموزش و پرورش دوباره آن را مصوب و تعیین تکلیف و به موضوع رسیدگی کند.

طریفی با بیان اینکه ملاک عمل در سال تحصیلی ۱۴۰۳ بر اساس تصمیم ستاد ثبت‌نام است و معاونت ابتدایی تابع سیاست شورای عالی آموزش و پرورش است عنوان کرد: هر چیزی که شورای عالی آموزش و پرورش و ستاد ثبت‌نام وزارت آموزش و پرورش تکلیف کند، همان انجام می‌شود اما در حال حاضر تصمیمی برای این موضوع اتخاذ نشده است.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز