تهران ۲۲.۷۹° كمينه ۲۰.۷۹°  بیشینه ۲۲.۹۹°
۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۸
طی حکمی از سوی رئیس قوه قضائيه

دکتر اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضائیه شد

دکتر اصغر جهانگیر سخنگوی قوه قضائیه شد
طی حکمی از سوی رئیس قوه قضائيه، دکتر اصغر جهانگیر به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب شد.
کد خبر: ۷۵۹۳۷

به گزارش معاصر، اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حکم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، با حفظ سمت به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب شد.

در متن حکم رئیس قوه قضائيه آمده است: نظر به توانمندی و سوابق ارزشمند جنابعالی در مناصب مختلف قضایی، به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سخنگوی قوه قضائیه منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال و همفکری و همدلی همکاران در انجام امر خطیر اطلاع‌رسانی و برقراری تعامل مناسب میان جامعه و دستگاه قضایی و پاسخگویی به افکار عمومی موفق و موید باشید.

جهانگیر دانش آموخته رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. علاوه بر تخصص در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی، در رشته مدیریت استراتژیک نیز در مقطع PHD تحصیل کرده و دارای دکترای مدیریت استراتژیک و استادیار دانشگاه است.

از جمله فعالیت‌های علمی دکتر جهانگیر علاوه بر شرکت در کنفرانس‌ها و داشتن تالیفات علمی، استاد داور و راهنما و استاد مشاور ده‌ها رساله در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های دولتی و استاد مدعو دانشگاه‌های تهران از جمله علوم قضایی خدمات اداری در مقطع کارشناسی، خوارزمی در مقطع کارشناسی، شهید مطهری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه عالی دفاع ملی در مقاطع دکتری از سال ۷۹ تاکنون بوده است.

از مهم‌ترین سوابق قضایی اجرایی وی می‌توان به قاضی دیوان عالی کشور، سرپرستی دادسرای کارکنان دولت، مشاور رئیس قوه قضائيه، ریاست دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اشاره کرد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز