تهران ۲۵.۶۷° كمينه ۲۱.۷۹°  بیشینه ۲۵.۹۹°
۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۴
ایران ۶ قرقیزستان ۱

شاگردان شمسایی به جام جهانی راه یافتند

شاگردان شمسایی به جام جهانی راه یافتند
تیم میل فوتسال ایران با پیروزی مقابل قرقیزستان رد یک چهارم نهایی جام ملت‌ها، به نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کرد و به جام جهانی راه یافت.
کد خبر: ۷۶۲۲۴

به گزارش معاصر، دیدار تیم ملی فوتسال ایران با قرقیزستان از ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران در بانکوک آره نا آغاز شد، ملی‌پوشان ایران موفق شدند با ۶ گل از سد حریف سختکوش خود بگذرند و ضمن صعود به یک‌چهارم جام ملت‌های آسیا، حضور خود را در جام جهانی ازبکستان قطعی کننند.

بهروز عظیمی جوانترین بازیکن تیم ملی در دقیقه ۸ قفل دروازه قرقیزستان را با یک شوت سنگین پای چپ شکست تا ایران به گل اول برسد. اما هنوز یک دقیقه از خوشحالی بازیکنان ایران نگذشته بود که امانبایوف با یک شوت زمینی دروازه ایران را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

این گل بازی را زیباتر کرد و یک دقیقه بعد سالار آقاپور بازیکن شماره ۱۰ ایران از روی یک ضربه کاشته به زیبایی سقف دروازه حریف را فرو ریخت.

نیمه اول با بازی فیزیکی و درگیرانه قرقیزستان و حملات ایران ۲-۱ به پایان رسید اما با آغاز نیمه دوم و توصیه‌های تاکتیکی وحید شمسایی ورق کاملاً به سود ایران برگشت.

ابتدا سعید احمدعباسی با ضربه‌ای هنرمندانه گل سوم را زد و چند ثانیه بعد باز هم اصغر حسن‌زاده با یک پاس دقیق توپ را به مهدی کریمی رساند تا  او گل چهارم ایران را برساند. این بازیکن روی حرکت دیدنی سالار آقاپور و پاس او با یک چرخش و ضربه با پای چپ گل دوم خودم و پنجم ایران را به ثمر رساند.

در حالیکه سه دقیقه از پایان بازی باقی مانده ایران روی یک حرکت ترکیبی به پنالتی دست یافت که کاپیتان حسن‌زاده آن را به زیبایی به گل تبدیل کرد تا ایران با نتیجه ۶-۱ قرقیزستان را مغلوب کند.

ایران با این پیروزی به جمع چهار تیم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد و روز جمعه هفتم اردیبهشت ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران برای حضور در فینال به مصاف برنده دیدار ازبکستان و ویتنام می‌رود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز