تهران ۳۲.۷۹° كمينه ۳۲.۶۲°  بیشینه ۳۳.۷۹°
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۴
مدیرعامل شرکت توانیر

کشاورزان هم پاداش می‌گیرند هم برق رایگان

کشاورزان هم پاداش می‌گیرند هم برق رایگان
مدیرعامل شرکت توانیر از اختصاص پاداش ٤ برابر بیشتر از هزینه‌های تامین برق به مشترکان کشاورزی خبر داد که در طرح‌های مدیریت مصرف تابستان امسال مشارکت فعال تری داشته باشند.
کد خبر: ۷۶۳۲۳

به گزارش معاصر، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که بخش کشاورزی از ظرفیتهای خوبی برای مشارکت اختیاری در طرحهای تشویقی صنعت برق برخوردار است، افزود: امسال برای نخستین بار با موافقت هیات وزیران مقرر شده تا در کنار اختصاص برق رایگان به مشترکان کشاورزی که ۵ ساعت با طرحهای مدیریت مصرف همکاری کنند، امکان قرار گرفتن در لیست پاداش مشارکت نیز فراهم شده است.

وی افزود: براساس مصوبه هیات وزیران، برق مشترکان کشاورزی که ۵ ساعت در طرحهای مدیریت مصرف مشارکت کنند، رایگان خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این در صورتی که کشاورزان ۸۰ درصد دیماند مصرفی خود را که معادل ١۵ درصد از مصرف روزانه آنهاست، از نیروگاههای تجدیدپذیر تامین کنند، از برنامه های مدیریت مصرف معاف خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: علاوه بر این اگر کشاورزان بیش از ۵ ساعت نیز در طرحهای مدیریت بار مشارکت داشته باشند، تا ۴ برابر هزینه های تامین برق از پاداشهای صنعت برق برخوردار خواهند شد.

رجبی مشهدی با اشاره به این که این میزان بیش از ۲۵۰۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت است، گفت: در حقیقت این پاداش، متناسب با ساعاتی که در این طرح مشارکت می کنند از ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان متغیر است.

وی اضافه کرد: در واقع مشترکان کشاورزی این فرصت را دارند که با بهینه سازی فناوری مورد استفاده در موتورهای پمپاژ آب، استفاده از تجدیدپدیرها و… از این پاداشها بهره مند شوند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز