تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۱.۹۹°
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۲
رئیس دیوان عالی کشور:

بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است
رئیس دیوان عالی کشور گفت: متاسفانه برخی افراد نقطه ضعف‌ها را به گونه‌ای جلوه می‌دهند که موجب ناامیدی در بین مردم می‌شود.
کد خبر: ۷۶۵۹۳

به گزارش معاصر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین دیوان‌عالی کشور با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: روز گذشته انتخابات با حضور قشر وسیعی از مردم کشورمان برگزار شد، امیدواریم یک مجلس قوی و توانمند بتواند با ریل‌گذاری درست مشکلات را حل و اوضاع اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به سامان برساند.

منتظری با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد نقطه ضعف‌ها را به گونه‌ای جلوه می‌دهند که موجب ناامیدی در بین مردم می‌شود، تصریح کرد: بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است، کشور ما سرمایه‌های فراوانی دارد که در تقابل با استکبار و مبارزه با صهیونیست و عملیات وعده صادق خوش درخشیده است.

رئیس دیوان‌عالی کشور پرهیز از بزرگ‌نمایی مشکلات و تمرکز بر اصل وحدت را یک راهبرد بسیار مهم و اساسی برای حل مشکلات و پیشرفت کشور عنوان کرد.

منتظری با تاکید بر لزوم انجام کار کارشناسی در نظام ارزشیابی کارکنان دیوان‌عالی کشور تصریح کرد: مجموعه دیوان‌عالی کشور به عنوان بالاترین مرجع قضایی به لحاظ شان و جایگاه باید برای سایر محاکم الگو باشد، لذا با یک کار کارشناسی، ملاک‌ها، مولفه‌ها و استانداردهای لازم در ارزشیابی کارکنان را شناسایی و اعمال کنند.

رئیس دیوان‌عالی کشور با اشاره به بازدیدهای به عمل آمده از دفاتر شعب دیوان‌عالی کشور گفت: برخی دفاتر انصافاً عملکردشان قابل تقدیر است و در برخی موارد نقصان و ضعف‌هایی مشاهده شد، لذا در ارزیابی‌ها نهایت دقت و عدل و انصاف را به خرج دهید و در ارائه گزارشات بر چگونگی انجام وظایف و عملکرد کارکنان توجه جدی داشته باشید.

منتظری از برگزاری همایشی با حضور رؤسای کل دادگستری استان‌ها با عنوان تبیین برنامه اجرایی سال ۱۴۰۳ دیوان عالی کشور در حوزه نظارت بر اجرای صحیح قوانین بر محاکم با تاکید بر سیاست‌های اجرایی موضوع اطاله دادرسی، اتقان احکام و رعایت حقوق ارباب رجوع در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

حجت‌الاسلام‌ سید کریمی معاون قضایی دیوان عالی کشور، انصاری معاون برنامه‌ریزی و امور عمومی دیوان‌عالی کشور و  انصاری معاون قضایی رئیس دیوان‌عالی کشور در امور هیئت عمومی و همچنین علی اکبر بختیاری رئیس دفتر گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود ارائه دادند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز