تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۱.۹۹°
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴
فرماندهی نیروهای آمریکایی

آمریکا اسکله شناور کمک‌رسانی به غزه را در این منطقه مستقر کرد

آمریکا اسکله شناور کمک‌رسانی به غزه را در این منطقه مستقر کرد
مقام‌های آمریکایی ازاستقرار اسکله شناور و موقت ویژه کمک‌رسانی به غزه در سواحل اینغزه خبر دادند و گفتند «ظرف چند روز آینده» به بهره‌برداری خواهد رسید.
کد خبر: ۷۶۶۹۱

به گزارش معاصر، سنتکام، که فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را به عهده دارد، اعلام کرده است که در ساعت ۷:۴۰ صبح امروز پنجشنبه (به وقت غزه)  بارانداز موقت در سواحل غزه مستقر شده است.فرماندهی مرکزی آمریکا می‌گوید هیچ نیروی آمریکایی در جریان استقرار این اسکله وارد غزه نشد.

آمریکا این اسکله را که آژانس توسعه جهانی ایالات متحده – یواس‌اید – به دنبال احداث آن بود، به منظور تسریع در ارسال غذا و کمک‌های انسان دوستانه به داخل نوار غزه احداث کرده و قرار است به انتقال سریع اقلام کمکی از قبرس به سواحل غزه کمک کند.

آمریکا می‌گوید صدها تن اقلام کمکی هم به بنادر قبرس رسیده و قرار است پس از بازرسی و ممیزی‌های مرسوم به مقصد این سکوهای شناور ارسال شود.

دیاردار دوم برد کوپر، معاون ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا گفته کشتی‌های باربری بسته‌های بزرگ حاوی اقلام کمکی را تحویل گرفته و از این بندر شناور که در چند کیلومتری سواحل غزه احداث شده منتقل خواهند کرد.

کشتی‌های نظامی کوچک نیروی دریایی آمریکا که ظرفیت حمل ۱۰ تا ۱۵ کامیون را دارند قرار است تریلی‌های بار زده از اقلام کمکی را راهی سواحل غزه کنند.

از آنجا کامیون‌ها جاده شناور احداثی به ساحل را طی خواهند کرد تا بار خود را در محوطه مشخص شده تخلیه کنند.
آمریکا اسکله شناور کمک‌رسانی به غزه را در این منطقه مستقر کرد/ ارسال صدها تن اقلام کمکی به مردم

دریادار کوپر گفته سازمان ملل متحد و برنامه غذا آن – دبلیو‌اف‌پی – مجری اصلی این نقل و انتقال کمک‌های انسان دوستانه خواهد بود.

کمی پیش‌تر، شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش کرد که نیروی دریایی آمریکا روز چهارشنبه شروع به یدک کشیدن این بندر شناور موقت کرده که در بندر اشدود اسرائیل احداث شده است و قرار است در چند متری سواحل غزه لنگر بیاندازد.

آمریکا اسکله شناور کمک‌رسانی به غزه را در این منطقه مستقر کرد/ ارسال صدها تن اقلام کمکی به مردم
آن طور که گفته شده فاصله ۵ تا ۸ کیلومتری سواحل غزه برای لنگر انداختن این این سکوهای شناور تعیین شده و سپس از آنها جاده موقتی برای تردد کامیون‌ها به خشکی متصل خواهد شد.

در تحولی دیگر بریتانیا اعلام کرده حدود ۱۰۰ تن اقلام کمکی این کشور، از جمله ۸۴۰۰ آلاچیق پلاستیکی به مقصد قبرس ارسال کرده است.

مقام‌های سازمان ملل متحد می‌گویند همکاری بسیار تنگاتنگی میان آنها و آمریکا برای احداث و راه‌اندازی این بندر شناور صورت گرفته هر چند هنوز در مورد نحوه فعالیت آن و این که چگونه می‌تواند امنیت بیشتری برای امدادگران در غزه فراهم کند، نگرانی‌هایی وجود دارد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز