تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۲.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۱
میزان ۵۳ هزار و ۲۵۲ ازدواج در استان تهران

ثبت احوال از کاهش آمار «طلاق» در کشور خبر داد

ثبت احوال از کاهش آمار «طلاق» در کشور خبر داد
بر اساس آمار مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال کشور، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۰۱ هزار و ۴۶۸ رویداد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۷۶۷۱۹

به گزارش معاصر، براساس گزارش ثبت احوال در سال گذشته و پس از سه دهه، آمار طلاق در کشور کاهشی شده است.

بر اساس آمار مرکز رصد جمعیت کشور سازمان ثبت احوال کشور، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۰۱ هزار و ۴۶۸ رویداد طلاق در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد به این ترتیب پس از سه دهه آمار طلاق در کشور کاهشی شده است.

بر اساس این گزارش، حدود ۳۰ درصد از طلاق‌های رخ داده در سال ۱۴۰۲ دارای طول مدت زندگی مشترک کمتر از ۵ سال بوده اند که نسبت به سال‌های قبل از روند کاهشی برخوردار است.

همچنین بر اساس آمار، سازمان ثبت احوال کشور تا بهمن ماه سال ۱۴۰۲ نیز ۴۰۳ هزارو ۸۱۵ ازدواج به ثبت رسیده است که از این میزان ۵۳ هزار و ۲۵۲ ازدواج در استان تهران به ثبت رسیده است.

آمار طلاق براساس گزارش سازمان ثبت احوال در حالی کاهش یافته که پیش از این نیز عباسی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اعلام کرده بود مساله مربوط به حوزه طلاق در دو سال اخیر دولت سیزدهم کاهش داشته است.

انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز از طرح معاونت زنان برای کاهش طلاق زوج‌های جوان خبر داده بود که براساس آن قرار است پس از ثبت ازدواج زوجین، به آن‌ها پیام ارسال شود و مشاور خانواده و پزشک خانواده برای آن‌ها تعیین و معرفی شود.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز