تهران ۳۴.۹۱° كمينه ۳۴.۸۴°  بیشینه ۳۶.۷۹°
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶
محسنی اژه‌ای در نشست شورای‌عالی قوه قضائیه

عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله رئیسی خادم الرضا(ع) را تسلیت گفت

عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله رئیسی خادم الرضا(ع) را تسلیت گفت
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز دوشنبه (31 اردیبهشت) طی سخنانی در نشست شورای‌عالی قوه قضائیه عروج ملکوتی سید ابراهیم رییسی و وزیر خارجه ایران را تسلیت گفت.
کد خبر: ۷۶۷۴۶

مِّنَ المُؤمِنِينَ رِجَال صَدَقُوا مَا عَهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَّن قَضَىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُواْ تَبدِيلا. عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله رئیسی خادم الرضا(ع) در این روز مهم و باعظمت، در روز میلاد حضرت ثامن‌الحجج(ع) و همراهان ایشان آیت‌الله آل‌هاشم، وزیر محترم امور خارجه، استاندار محترم آذربایجان شرقی، خلبانان و محافظین عزیز را به محضر حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری، مردم عزیز و خانواده‌های محترم معزا تسلیت عرض می‌کنم و امیدواریم که ان‌شاءالله این ارواح پاک و ملکوتی با انبیاء عظام و اولیاء و شهدای کربلا محشور باشند

ایشان در سال‌های اخیر نیز به یک نیروی مورد وفاق در میان جریان‌های مختلف تبدیل شده بودند

مقامات و مسئولان ذیصلاح قضایی در شوراهای‌عالی و جلسات شورای امنیت کشور و سایر شوراها و جلسات مربوطه، حضوری فعال و مستمر داشته باشند و با مسئولان و دستگاه‌های ذیصلاح کشور در امرِ تحکیمِ امنیت نیز همکاری مجدانه‌ ای را برقرار سازند. قطعاً کلیه امور کشور کما‌فی‌سابق با قدرت و تدبیر انجام خواهد شد و اهتمام مسئولان امر به این مهم بیش از پیش خواهد بود

اشاره رئیس قوه قضائیه به تصویب طرح «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» در مجمع تشخیص مصلحت نظام: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اگر چه دارای مهلت یک ساله برای ایجاد زیرساخت‌ها و سامانه‌های مربوط به اجرای قانون «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» است، اما تاکید من آن است که هرچه سریعتر و تا قبل از انقضای مهلت قانونی، این مهم صورت گیرد/ معاونت حقوقی قوه قضائیه نیز در اسرع وقت، آیین‌نامه‌های مربوط به قانون «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» را نهایی کند

واکنش رئیس عدلیه به گزارش رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه مبنی بر دستگیری باندهای جعل اسناد در چند استان کشور: اخیراً در جریان سفر به یاسوج، در جلسه‌ی بازپرسیِ یکی از باندهای جعل اسناد حضور یافتم و به بررسی پرونده مربوطه و شگردهای این باند پرداختم؛ باید توجه داشت که این اسناد مجعول، گرفتاری‌های عمده‌ای را ایجاد می‌کنند و با فروش اراضی و املاک مربوطه نیز این قبیل گرفتاری‌های عمده دست‌به‌دست می‌شوند و حتی با ابطال آن اسناد مجعول نیز دردسرها برای فردِ خریدارِ ملک یا زمین باقی می‌ماند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز دوشنبه (31 اردیبهشت) طی سخنانی در نشست شورای‌عالی قوه قضائیه، اظهار کرد: مِّنَ المُؤمِنِينَ رِجَال صَدَقُوا مَا عَهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ فَمِنهُم مَّن قَضَىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُواْ تَبدِيلا. عروج ملکوتی حضرت آیت‌الله رئیسی خادم الرضا(ع) در این روز مهم و باعظمت، در روز میلاد حضرت ثامن‌الحجج(ع) و همراهان ایشان آیت‌الله آل‌هاشم، وزیر محترم امور خارجه، استاندار محترم آذربایجان شرقی، خلبانان و محافظین عزیز را به محضر حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری، مردم عزیز و خانواده‌های محترم معزا تسلیت عرض می‌کنم و امیدواریم که ان‌شاءالله این ارواح پاک و ملکوتی با انبیاء عظام و اولیاء و شهدای کربلا محشور باشند.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: امیدواریم همانطور که همیشه فضل پروردگار متعال شامل حال این امت و کشور و مردم بوده، در رابطه با این ضایعه بزرگ و این عروج، خداوند آنچه را که بهترین است برای این کشور و مردم مقدر فرماید.

رئیس عدلیه تصریح کرد: جناب آقای رئیسی پیش از ریاست‌جمهوری، تقریباً غیر از مدت کوتاهی، عمدتاً در مراجع و مراکز مختلف قضایی حضور داشتند و در سال‌های اخیر نیز به یک نیروی مورد وفاق در میان جریان‌های مختلف تبدیل شده بودند. ان‌شاء‌الله ایشان با انبیاء و اولیاء و شهدا محشور شوند و خداوند به ما نیز توفیق دهد که بتوانیم به صورت خستگی‌ناپذیر و مخلصانه در جهت پیشبرد امور کشور حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه تاکید کرد: مقامات و مسئولان ذیصلاح قضایی در شوراهای‌عالی و جلسات شورای امنیت کشور و سایر شوراها و جلسات مربوطه، حضوری فعال و مستمر داشته باشند و با مسئولان و دستگاه‌های ذیصلاح کشور در امرِ تحکیمِ امنیت نیز همکاری مجدانه‌ ای را برقرار سازند. قطعاً کلیه امور کشور کما‌فی‌سابق با قدرت و تدبیر انجام خواهد شد و اهتمام مسئولان امر به این مهم بیش از پیش خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه در ادامه نشست امروز با اشاره به تصویب طرح «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اگر چه دارای مهلت یک ساله برای ایجاد زیرساخت‌ها و سامانه‌های مربوط به اجرای قانون «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» است، اما تاکید من آن است که هرچه سریعتر و تا قبل از انقضای مهلت قانونی، این مهم صورت گیرد.

رئیس دستگاه قضا افزود: معاونت حقوقی قوه قضائیه نیز در اسرع وقت، آیین‌نامه‌های مربوط به قانون «الزام به ثبت رسمی اسناد غیرمنقول» را نهایی کند.

رئیس عدلیه در ادامه در واکنش به گزارش رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه مبنی بر دستگیری باندهای جعل اسناد در چند استان کشور، گفت: اخیراً در جریان سفر به یاسوج، در جلسه‌ی بازپرسیِ یکی از باندهای جعل اسناد حضور یافتم و به بررسی پرونده مربوطه و شگردهای این باند پرداختم؛ باید توجه داشت که این اسناد مجعول، گرفتاری‌های عمده‌ای را ایجاد می‌کنند و با فروش اراضی و املاک مربوطه نیز این قبیل گرفتاری‌های عمده دست‌به‌دست می‌شوند و حتی با ابطال آن اسناد مجعول نیز دردسرها برای فردِ خریدارِ ملک یا زمین باقی می‌ماند. بر همین اساس خطاب به دادستان کل کشور، رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و کلیه رؤسای دادگستری‌ها دستور می‌دهم که درخصوص اسناد مجعول، در وهله نخست، تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ نمایند و در این رابطه اطلاع‌رسانی صحیح و جامع به مردم داشته باشند و همچنین برخوردهای بازدارنده‌ای را نیز با اعضای باندهای جعل اسناد به عمل آورند.       

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز