تهران ۳۴.۹۱° كمينه ۳۴.۸۴°  بیشینه ۳۶.۷۹°
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۴۴
شهدای خدمت

پایان مجلس یازدهم در سایه شهادت آیت الله رئیسی

پایان مجلس یازدهم در سایه شهادت آیت الله رئیسی
امروز در شرایطی کار مجلس یازدهم به پایان رسید که آخرین جلسه آن تحت تاثیر شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی قرار داشت.
کد خبر: ۷۶۷۹۴

به گزارش معاصر، امروز مجلس دو جلسه علنی یکی صبح و دیگری بعدازظهر داشت و این جلسات متاثر از شهادت رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و سایر همراهان در سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور بود.

پیش از آغاز جلسه علنی صبح، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور و هیات همراه با حضور رییس و نمایندگان مجلس با قرائت آیاتی از قرآن کریم و ذکر مصیبت توسط ذاکر اهل بیت برگزار شد حاضرین با قرائت فاتحه و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) یاد شهدای خدمت را گرامی داشتند.

سپس جلسه علنی مجلس ساعت ۸:۱۰ شروع شد و صحن علنی متاثر از شهادت رئیس جمهور سیاه پوش شده بود؛ مقابل جایگاه هیات رئیسه، تصاویری از رئیس جمهور شهید، آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار تبریز، سردار سیدمهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سید طاهر مصطفوی، سرهنگ خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی و گلدان‌هایی از گل گلایول سفید برای ادای احترام به شهدای حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور قرار داده شده بود.

نمایندگان مجلس نیز لباس‌های مشکی بر تن داشتند و بعضی از آنها با سایر همکارانشان عکس یادگاری می گرفتند. اکثر نمایندگان استان آذربایجان شرقی هم به دلیل شرکت در مراسم تشییع رئیس جمهور در تبریز، در جلسه علنی حضور پیدا نکردند.

عبدالرضا مصری که اداره جلسه صبح مجلس را در غیاب قالیباف ریاست مجلس به عهده داشت، ساعت ۸:۱۰ زنگ آغاز جلسه علنی نوبت صبح را نواخت؛ او در نطقی کوتاه گفت: رئیس جمهور ما در مواجهه با نقدها، خواسته‌ها و انتقادات همواره صبور بوده و مجاهدی خستگی‌ناپذیر بود. ایشان همیشه دغدغه محرومان را داشت.

جلسه بعدی مجلس ساعت ۲:۲۵ عصر امروز با دستور برگزاری مراسم اختتامیه دوره یازدهم شروع شد و محمد رشیدی عضو هیات رییسه مجلس آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کرد.

تعدادی از نمایندگان به دلیل برای شرکت در مراسم استقبال مقام های کشوری و لشکری از پیکر شهدای خدمت نتوانستند از همان ابتدا، در آخرین جلسه مجلس یازدهم حضور پیدا کنند که خود را به لحظات پایانی مجلس یازدهم رساندند.

در پایان جلسه مجلس یازدهم محسن دهنوی عضو هیات رییسه بیانیه پایانی مجلس یازدهم شامل گزارشی از عملکرد چهارساله را قرائت کرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس پیش از نواختن زنگ آخرین جلسه علنی مجلس یازدهم گفت: بابت قصورها ما را حلال کنید و برای عاقبت بخیری ما دعا کنید.

پیش از پایان جلسه علنی محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس گفت که احمدپور نماینده خواف و صفایی نماینده گناباد در یک سال آخر مجلس درگیر بیماری سخت شدند اما امروز احمدپور برای اختتامیه با سرم در مجلس حاضر شده است.

امروز با توجه به برگزاری مراسم اختتامیه در جلسه عصر حضور خبرنگاران پررنگ بود.

جلسات علنی مجلس یازدهم با عکس یادگاری نمایندگان به پایان رسید اما کار این مجلس تا شش خرداد ادامه خواهد داشت و هفت خرداد مجلس دوازدهم آغاز به کار می‌کند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز