تهران ۲۳.۹۹° كمينه ۲۲.۷۹°  بیشینه ۲۳.۹۹°
۰۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۶:۵۱
خبرگزاری رویترز

هزاران ایرانی در تبریز برای وداع با رئیسی به خیابان آمدند

هزاران ایرانی در تبریز برای وداع با رئیسی به خیابان آمدند
آغاز مراسم‌های وداع با شهدای سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران با مشارکت گسترده مردم مورد توجه یک رسانه انگلیسی قرار گرفت.
کد خبر: ۷۶۷۹۶

به گزارش معاصر، یک رسانه انگلیسی در گزارشی به مشارکت گسترده امروز مردم تبریز در مراسم وداع با آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور شهید ایران پرداخت که روز یکشنبه در یک سانحه سقوط بالگرد در شمال شرق ایران به همراه «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران و هفت نفر دیگر به شهادت رسیدند.

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: هزاران نفر از ایرانی‌ها در شهر تبریز برای عزاداری برای رئیس‌جمهور فقید ایران به خیابان‌ها آمدند.

در این گزارش آمده است: تلویزیون ایران تصاویر عزاداران را به صورت زنده پخش می‌کرد که بسیاری از آن‌ها لباس سیاه عزا بر تن داشتند. یک کامیون گل‌آرایی حامل تابوت‌ها که پرچم ملی ایران روی آن‌ها کشیده شده بود، از میان جمعیت به آرامی عبور می‌کرد.

«مسعود پزشکیان» نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: همه فارغ از هر حزب، قومیت و زبانی برای وداع با رئیس‌جمهور شهید آمده‌اند.

پیکر رئیسی از تبریز که نزدیک‌ترین استان به محل وقوع سانحه بود، به فرودگاه تهران منتقل شد و قرار است به شهر قم منتقل شود. از آن‌جا دوباره به پایتخت منتقل می‌شود و پس از برگزاری مراسمی در مسجد مصلی امام خمینی (ره) قرار است که روز پنج‌شنبه، برای خاکسپاری به مشهد، شهر زادگاه او منتقل شود.

رویترز نوشت عزاداران در مراسم تبریز، تصاویری از رئیسی، امیرعبداللهیان و دیگر شهدای این سانحه را در دست داشتند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز