تهران ° كمينه °  بیشینه °
۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۱۱
ساخت سری جدیدی

ایرانی‌ها برای دیدن دوباره این فیلم‌ها سر و دست می‌شکنند!

ایرانی‌ها برای دیدن دوباره این فیلم‌ها سر و دست می‌شکنند!
فیلم سینمایی سن پطرزبورگ ۲ براساس فیلمنامه‌ای از پیمان قاسمخانی تولید خواهد شد و سال آینده به روی پرده خواهد رفت.
کد خبر: ۷۶۸۲۳

به گزارش معاصر،  فیلم سینمایی سن‌پطرزبورگِ ۲ بر اساس فیلمنامه‌ای از پیمان قاسمخانی تولید خواهد شد و سال آینده به روی پرده خواهد رفت.

 

شنیدن این خبر بعد از گذشت ۱۵ سال از اکران سن‌پطرزبورگِ یک، بسیاری از مخاطبان را برای دیدن این فیلم بی‌تاب کرد.

 

با این وجود، حسرتی نیز دامن‌گیر برخی از مخاطبان بوده‌ است. حسرت فیلم‌هایی که با گذشت سال‌ها هنوز منتظر ساخت سری جدیدی از آن‌ها هستیم اما شاید این حسرت تا همیشه در دل ما باقی بماند! با ما همراه باشید.

 

اجاره‌نشین‌ها

از حق نگذریم، اجاره‌نشین‌ها مستحق‌ترین نام در این لیست است که علاقه زیادی به شنیدن ادامه داستان شخصیت‌های آن داریم. با این حال، وضعیت تاریک‌تر از آن است که بتوانیم نور امیدی برای ساخت قسمت دوم این فیلم ببینیم.

 

در غیاب تیم بازیگری‌ای که اکثرا در میان ما نیستند و با نبود شاه نقش داستان یعنی “عباس آقا” با بازی عزت‌الله انتظامی، این ساختمان پرحاشیه دیگر داستانی شنیدنی ندارد.

 

از طرفی راوی داستان این ساختمان، داریوش مهرجویی در سالی که گذشت از میان ما رفته (او را کُشتند!) و شنیدن داستان از زبان شخصی دیگر، تنها داغ او را برای مخاطبان سینمای ایران تازه‌تر می‌کند.

 

آدم برفی

هرچقدر هم که برای ساخت قسمت دوم این فیلم مشتاق باشیم، آدم برفیِ دهه هفتاد دیگر هرگز باز نخواهد گشت. امروز آدم برفی داستان یعنی اکبر عبدی در ۶۳ سالگی کم توان‌تر از آن است که بتواند بار دیگر دو نقش را به شکل همزمان اجرا کند و همین نکته مهم باعث می‌شود حسرت ساخت قسمت دوم این فیلم پابرجا باشد.

 

از طرفی نباید فراموش کنیم که احتمالا بعد از طلاق محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان دیگر نمی‌توانیم شاهد حضور این دو بازیگر در مقابل یک دوربین باشیم. درباره سایر بازیگران نیز می‌توان نظرات متفاوت بیان کرد.

 

برای مثال داریوش ارجمند نیز یکی دیگر از بازیگرانی است که دیگر محبوبیت سابق را از دست داده و شاید حضور او در آدم برفی جدید دیگر باب میل مخاطبان نخواهد بود. با این حال شنید داستان عشق پنهان عباس به دنیا می‌تواند همچنان برای مخاطبان شنیدنی باشد.

 

نهنگ عنبر

عاشقانه‌ی ارژنگ و رویا در دهه‌ ۶۰ ایران، از آن ماجراهای محبوب برای مخاطبان بود که فراموش کردن آن بسیار دشوار است.

 

همگام شدن این عاشقانه با تداعی شدن دوباره حال و هوای دهه ۶۰ برای مخاطبان، باعث شد سازندگان نهنگ عنبر به فکر ساخت قسمت دوم این فیلم سینمایی باشند. قسمت دوم ساخته شد و در کمال تعجب محبوب‌تر از قسمت اول آن بود و این حدس که مخاطبان از کش مکش‌های عشق رویا و ارژنگ سیر نمی‌شوند را تبدیل به یقین کرد.

 

شاید اگر همین امروز شاهد اکران قسمت سوم نهنگ عنبر باشیم، بار دیگر محبوبیت این فیلم برای ما اثبات شود اما چه افسوس که نهنگ عنبر بدون رویا، بیش از یک چُرت کوتاه و خسته کننده نخواهد بود! با مهاجرت مهناز افشار از ایران و ممنوع الکار شدن این بازیگر، حسرت ساخت قسمت سوم نهنگ عنبر تا ابد در دل مخاطبان باقی ماند.

 

دایره زنگی

یکی از فیلم‌هایی که بعد از گذشت ۱۷ سال همچنان در انتظار شنیدن ادامه داستان شخصیت‌هایش هستیم، دایره زنگی است.

 

داستانی از  جامعه‌ای کوچک که در دل یک ساختمان روایت می‌شود. بازیگران دایره زنگی که هر یک شخصیت تاثیرگذاری در طول داستان دارند، بعد از گذشت ۱۷ سال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند اما نه به آن طراوت سابق! برخی در لا به لای حواشی و شایعات گمشده‌اند و برخی دیگر جوانی سابق را از دست داده‌اند. اما احتمال غیاب اصلی‌ترین آن‌ها ممکن است سری دوم فیلم را تحت تاثیر قرار دهد.

 

باران کوثری یا دختر مرموز و بی نام نشانی که اهالی ساختمان را به جان هم می‌اندازد، همان مهره تاثیرگذار در این پروژه است که این روزها شایعاتی درباره فعالیت هنری او به گوش می‌رسد.

 

او در دو سال گذشته فعالیت کمرنگی در سینما داشته است و در این مدت نام او را تنها در پروژه‌های پدرش می‌بینیم. با وجود تمام این حواشی ساخت قسمت دوم دایره زنگی یک بازی دو سر برد هم برای سازندگان و هم برای مخاطبان خواهد بود.

 

بی‌پولی

بعد از اکران بی پولیِ نعمت‌الله در سال ۸۸، مخاطبان به قدری جنس کمدی او را دوست داشتند که بعد از گذشت تمام این مدت هنوز چشم انتظار دیدن کمدی دیگری از او هستند. چه بهتر که این کمدی، ادامه داستان بی پولی‌های ایرج(بهرام رادان) باشد.

 

بعد از گذشت ۱۵ سال حالا بازیگران اصلی این فیلم، لیلا حاتمی و بهرام رادان، تبدیل به ستارگان پرفروغی شده‌اند که حضور آن‌ها در هر فیلمی ‌می‌تواند به یک موفقیت بدون شک تبدل شود اما از طرفی برخی دیگر از بازیگران(مثل حبیب رضایی و ماجراهای می‌تو) به دلیل حواشی پیرامون، از لیست حضور در این فیلم خط خواهند خورد. البته با غیاب آن‌ها نیز می‌تواند داستان جدید برای ایرج تصور کرد که احتمالا با موفقیت خوبی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز