تهران ۲۷.۶۲° كمينه ۲۷.۶۲°  بیشینه ۲۷.۹۹°
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۱
سخنگوی هیات اجرایی فراکسیون انقلاب

مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم

مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم
سخنگوی هیات اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم گفت: فردا اولین مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۶۸۳۴

به گزارش معاصر، مالک شریعتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی فردا (۶ خرداد) در سالن شهید مدرس مجلس تشکیل می شود.

به گفته وی، قرار است در این جلسه اساسنامه و آیین‌نامه این فراکسیون به تصویب رسیده و اعضای هیات رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی نیز انتخاب و تعیین شوند.

قرار بود اولین مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم دوشنبه ۳۱ خرداد برگزار شود که این جلسه به دلیل شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان در سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور تشکیل نشد و به تعویق افتاد.

موضوع تشکیل «فراکسیون انقلاب اسلامی» هم به چندی پیش و بعد از برگزاری جلسه هم‌اندیشی جمعی از منتخبان مجلس دوازدهم برای تاسیس این فراکسیون برمی‌گردد که اکثریت اعضا به تشکیل فراکسیون واحد رای دادند و مقرر شد تا تشکیل اولین جلسه مجمع عمومی، فراکسیون اکثریت مجلس دوازدهم با نام موقت «فراکسیون انقلاب اسلامی» فعالیت کند.

در اولین جلسه هیات موسس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم مقرر شد که یک هیات اجرایی موقت تا زمان انتخاب اعضای شورای مرکزی فراکسیون تشکیل شود. وظیفه این هیات اجرایی موقت تهیه پیش‌نویس اساسنامه، مرام‌نامه و آیین‌نامه و تهیه فهرست منتخبان برای دعوت در فراکسیون و تهیه پیش‌نویس فرم عضویت و جدول زمانبندی تا انتخابات هیات رئیسه فراکسیون و تدارک برگزاری مجمع عمومی است.

بعد از آن در دومین جلسه هیات موسس، با برگزاری انتخاباتی ۹ نفر برای عضویت در هیات اجرایی موقت فراکسیون انقلاب اسلامی انتخاب شدند و اولین جلسه هیات اجرایی موقت برگزار شد.

۹ نفر هیات اجرایی موقت فراکسیون انقلاب اسلامی به ترتیب حروف الفبا، نصرالله پژمانفر، رضا تقی‌پور، علی خضریان، حمید رسایی، محسن زنگنه، مالک شریعتی، جلیل میرمحمدی، محمدتقی نقدعلی و مجتبی یوسفی هستند.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز