تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۴.۷۹°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
دانه ای ۸۵ هزار تومان!

بازار سیاه فروش شیر خشک یارانه‌ای راه افتاد

بازار سیاه فروش شیر خشک یارانه‌ای راه افتاد
ر حال حاضر به صورت ماهانه به هر کد ملی ۱۰ شیر خشک یارانه‌ای تعلق می‌گیرد. حیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در این‌باره گفته است: به کودکان زیر دو سال ماهانه ۱۰ قوطی شیر خشک ارائه می‌شود.
کد خبر: ۷۶۸۵۱
ر حال حاضر به صورت ماهانه به هر کد ملی ۱۰ شیر خشک یارانه‌ای تعلق می‌گیرد. حیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در این‌باره گفته است: به کودکان زیر دو سال ماهانه ۱۰ قوطی شیر خشک ارائه می‌شود. بر همین اساس عرضه شیر خشک با کد ملی نوزاد و ثبت در سامانه تی‌تک در داروخانه‌ها از ۲۰ مهرماه امسال الزام‌آور شد تا طول زنجیره تامین تا مصرف قابل رصد باشد.

به گزارش معاصر، از مهرماه سال ۱۴۰۲ خرید شیر خشک از داروخانه‌ها فقط با ارائه کد ملی نوزاد امکان‌پذیر است و در غیر این صورت شیر خشک به مراجعه‌کنندگان فروخته نمی‌شود.

حال این موضوع باعث ایجاد بازار سیاه فروش شیر خشک یارانه ای شده است.

به عنوان مثال فردی شیر خشک یارانه ای را به قیمت ۸۵ هزار تومان برای فروش گذاشته است.

در حال حاضر به صورت ماهانه به هر کد ملی ۱۰ شیر خشک یارانه‌ای تعلق می‌گیرد.

قیمت شیر خشک یارانه ای در ۱۴۰۳

قیمت شیر خشک یارانه‌ای که به کودکان زیر ۲ سال و با کد ملی ارائه می‌شود با قیمت شیر خشک غیر یارانه‌ای و آزاد متفاوت است. مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان در این باره می‌گوید: براساس مصوبه سازمان غذا و دارو هر نوزادی در ماه می‌تواند ۱۰ عدد شیرخشک یارانه‌ای با قیمت ۷۰ هزار تومان خریداری کند. اما اگر مصرف نوزاد در ماه بیش از این تعداد باشد، ۱۰ عدد شیر خشک دیگر با قیمت آزاد ۱۲۰ هزار تومان به او داده خواهد شد. این قانونی است که سازمان غذا و دارو ارائه کرده و داروخانه‌ها براساس آن شیر خشک را توزیع می‌کنند.

سهمیه شیر خشک برای هر کد ملی چقدر است؟

در حال حاضر به صورت ماهانه به هر کد ملی ۱۰ شیر خشک یارانه‌ای تعلق می‌گیرد. حیدر محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو در این‌باره گفته است: به کودکان زیر دو سال ماهانه ۱۰ قوطی شیر خشک ارائه می‌شود. بر همین اساس عرضه شیر خشک با کد ملی نوزاد و ثبت در سامانه تی‌تک در داروخانه‌ها از ۲۰ مهرماه امسال الزام‌آور شد تا طول زنجیره تامین تا مصرف قابل رصد باشد.

بازار سیاه فروش شیر خشک یارانه‌ای راه افتاد/ دانه ای ۸۵ هزار تومان!

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو، اتباع نیز باید از اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی شناسه یکتا دریافت کنند. در همین رابطه چندی پیش سازمان ملی مهاجرت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: والدین دارای اسناد اقامتی معتبر که موفق به دریافت شناسه یکتا برای نوزادان نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه به ادارات اتباع و مهاجرین خارجی استان یا دفاتر خدمات اقامت و اشتغال محل سکونت، شناسه یکتا دریافت کنند.

چطور از داروخانه شیر خشک بخریم؟

تمامی مراحل توزیع شیر خشک به کد ملی از طریق سامانه رصد برخط شیر خشک (تی‌تک) انجام می‌پذیرد و اطلاعات نوزادی که شیر خشک برای او خریداری می‌شود در این سامانه ثبت می‌شود. این سامانه از قاچاق شیر خشک به بازار سیاه و هدررفت منابع جلوگیری می‌کند و همچنین بر کنترل قیمت شیر خشک در بازار و بهبود نظارت بر زنجیره تامین شیر خشک کمک می‌کند.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز