تهران ۲۶.۷۳° كمينه ۲۴.۷۹°  بیشینه ۲۶.۹۹°
۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۷
شناسایی بیماری ویروسی تب دنگی

هشدار مهم وزارت بهداشت به مسافران کشورهای عربی

هشدار مهم وزارت بهداشت به مسافران کشورهای عربی
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد؛ هموطنانی که به کشورهای عربی سفر داشته و علائم تب دنگی دارند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.
کد خبر: ۷۶۹۷۴

به گزارش معاصر، به دنبال شناسایی مواردی از ابتلا به بیماری ویروسی تب دنگی در برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، از هموطنان عزیز درخواست می شود چنانچه به تازگی سابقه سفر به آن کشورها را داشته‌اند و تا ۱۰ روز پس از برگشت از سفر دارای علائم هستند با ذکر کشور محل سفر، در اسرع وقت به نزدیکترین مراکز بهداشتی، درمانی محل سکونت مراجعه کنند.

 

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: هموطنانی که به کشورهای عربی سفر داشته و علایم تب دنگی دارند به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

 

دکتر شهنام عرشی روز پنجشنبه گفت: به دنبال شناسایی مواردی از ابتلا به بیماری ویروسی تب دنگی (منتقله از طریق نیش پشه آئدس) در برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، از هموطنان عزیز درخواست می شود چنانچه به تازگی سابقه سفر به آن کشورها را داشته‌اند و تا ۱۰ روز پس از برگشت از سفر دارای علائم هستند با ذکر کشور محل سفر، در اسرع وقت به نزدیکترین مراکز بهداشتی، درمانی محل سکونت مراجعه کنند.

 

وی علائم تب دنگی را تب بالا و سردرد شدید، درد پشت چشم، درد عضلات و مفاصل، حالت تهوع و بثورات پوستی، خونریزی از لثه یا سایر قسمت‌های بدن اعلام کرد.‌

 

تب دِنگی (Dengue fever) نام یک بیماری ویروسی است که به آن تب دنگ، تب دانگ و تب استخوان‌شکن هم گفته‌ می شود. این بیماری از طریق پشه‌ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل می‌شود.

 

این پشه که به ببر آسیایی مشهور شده است در مناطق استوایی جهان به‌ویژه آسیای جنوب شرقی از جمله مالزی وجود دارد.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز