تهران ۲۵.۶۷° كمينه ۲۴.۷۹°  بیشینه ۲۵.۹۹°
۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۵
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه

هدف روسیه تبدیل‌شدن به یکی‌از چهار اقتصاد بزرگ جهان است

هدف روسیه تبدیل‌شدن به یکی‌از چهار اقتصاد بزرگ جهان است
کاظم جلالی، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در روسیه در روز سوم حضور خود در همایش بین‌المللی اقتصادی سنت‌پترزبورگ، در تاریخ ۱۸ خرداد در جلسه عمومی مجمع بین‌المللی اقتصادی سنت پترزبورگ شرکت کرد.
کد خبر: ۷۷۱۰۶

به گزارش معاصر، در این مجمع که مقامات کشورهای مختلف، نمایندگان سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم و مقامات  روسی حضور داشتند، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در ابتدای سخنان خود اظهار کرد:  کشورهایی که رهبر بودند، سعی می‌کنند رهبری را با تمام وجود حفظ کنند.

وی‌ در ادامه افزود که، سهم روبل در معاملات صادرات و واردات به ۴۰ درصد نزدیک می‌شود و  روسیه از ژاپن پیشی گرفته و از نظر تولید ناخالص داخلی و برابری قدرت خرید، در جایگاه چهارم قرار دارد و هدف این کشور تبدیل شدن به یکی از چهار اقتصاد بزرگ جهان است.

بر اساس گزارش سفارت ایران در روسیه، به گفته پوتین، نرخ رشد روسیه در حال حاضر از میانگین جهانی فراتر رفته است.

پوتین: هدف روسیه تبدیل‌شدن به یکی‌از چهار اقتصاد بزرگ جهان است

پوتین  در ادامه تاکید کرد که حجم حمل‌ونقل از طریق کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی از طریق قلمرو فدراسیون روسیه به زودی یک‌ونیم برابر افزایش پیدا می‌کند و توسعه زیرساخت‌های پرداخت نیز مهم است، زیرا اعتماد به زیرساخت‌های پرداخت کشورهای غربی تضعیف شده است و کشورهای دوست روسیه، سه‌چهارم گردش مالی تجاری را تشکیل می‌دهند و کار با شرکای اتحادیه اقتصادی اوراسیا ادامه دارد و حجم تجارت متقابل هر ساله در حال افزایش است.

انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز