کد خبر: ۳۵۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
در حالی که رقابت بین شرکت‌های دارویی برای تولید واکسن سازگار با سویه اومیکرون ادامه دارد، شرکت نوواواکس از تولید چنین واکسنی تا دی‌ماه خبر داده است.

فوری| زمان تزریق واکسن اُمیکرون مشخص شد

با گذشت چند هفته از انتشار رسمی خبر شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون نگرانی‌ها در مورد یک همه گیری جدید افزایش یافته و از همین رو مؤسسات گوناگونی در آسیا، اروپا و آمریکا در تلاشند تا واکسن سازگار با آن را روانه بازار کنند.

نیواطلس گزارش داد، در روز‌های اخیر فایزر و مدرنا از تلاش برای تولید واکسن دید ام آر ان‌ای نابودگر سویه اومیکرون خبر داده‌اند. شرکت آلمانی بی ون تک هم از همکاری با فایزر در این زمینه خبر داده است.

 ساخت و عرضه یک واکسن جدید mRNA نوع خاص کمتر از ۱۰۰ روز طول می‌کشد. نقطه قوت واکسن‌های mRNA این است که تنها چیزی که برای تولید واکسن جدید کرونا بدین شیوه مورد نیاز است، کدگذاری مولکول‌های mRNA با استفاده از طرح ژنتیکی پروتئین سویه جدید است.
واکسن نوواواکس بر مبنای مهندسی سلول‌های میزبان ویروس کرونا تولید می‌شود و آزمایش میزان کارآیی آنتی بادی‌های تولید شده در بدن پس از استفاده از این واکسن طی روز‌های آینده انجام می‌شود. این شرکت در بیانیه‌ای خاطرنشان کرده که تولید تجاری یک واکسن جدید برای سویه اومیکرون می‌تواند از ماه آینده آغاز شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار